Μετάβαση σε περιεχόμενο

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  drum : (29 Απρίλιος 2017 - 11:04 μμ)

:goodnight:

@  drum : (29 Απρίλιος 2017 - 10:23 μμ)

με τπτ. ουτε με τζοκερ.

@  ambient : (29 Απρίλιος 2017 - 10:21 μμ)

Καλά αποτελέσματα. Αν σε δω με skyline θα καταλάβω. :sfyrigma:

@  drum : (29 Απρίλιος 2017 - 10:18 μμ)

εχω κ κατι στοιχηματα ανοιχτα..

@  drum : (29 Απρίλιος 2017 - 10:17 μμ)

νωρις ειναι ακομα.

@  ambient : (29 Απρίλιος 2017 - 10:17 μμ)

Το ξενυχτάμε Κώστα;

@  drum : (29 Απρίλιος 2017 - 10:15 μμ)

:colorful-hello-text-smiley-emot

@  ambient : (29 Απρίλιος 2017 - 10:13 μμ)

Καλησπέρα σε όλους

@  drum : (29 Απρίλιος 2017 - 10:03 μμ)

:smoke::

@  giorgos mani... : (29 Απρίλιος 2017 - 07:24 μμ)

καλησπερα φιλε Θοδωρη

@  teo77 : (29 Απρίλιος 2017 - 07:05 μμ)

Kαλησπερες στην παρεα,γεια σου φιλε Γιωργη

@  giorgos mani... : (29 Απρίλιος 2017 - 05:05 μμ)

την καλησπερα μου σε ολη την ατμο παρεα σε κυριες & κυριους

@  ηρακλης : (29 Απρίλιος 2017 - 03:45 μμ)

Silisav,εδω είμαστε για να βοηθά ο ένας τον άλλον όπως μπορεί , δεν χρειάζεται να ευχάριστης , σήμερα εσύ αύριο μπορεί εγω να χρειαστώ κάτι :smile: ( να χαίρεσαι την κορούλα σου )

@  Silisav : (29 Απρίλιος 2017 - 02:51 μμ)

Συγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα μαγειρευα για την κορη μου

@  Silisav : (29 Απρίλιος 2017 - 02:51 μμ)

ευχαριστω πολυ Ηρακλη για την προσφορα παντως.. Εκτιμω πολυ την βοηθεια σας

@  ηρακλης : (29 Απρίλιος 2017 - 02:37 μμ)

Οκ Δημητρη

@  ambient : (29 Απρίλιος 2017 - 02:30 μμ)

Γιώργο ευχαριστούμε πολύ :bow: για την προσφορά αλλά ήδη κανόνισα με το Βασίλη να του δώσω το vtc mini.

@  ηρακλης : (29 Απρίλιος 2017 - 02:18 μμ)

Δημήτρη και Silisav αν κάτι χρειαστεί εχω και γω διαθέσιμα ,τωρα μπήκα και το είδα

@  giorgos mani... : (29 Απρίλιος 2017 - 02:17 μμ)

:violin:

@  Μακης : (29 Απρίλιος 2017 - 02:16 μμ)

beauty sleep

Φωτογραφία

Προτάσεις & συμβουλές γιά αγορά επισκευασιμων & εργοστασιακών ατμοποιητων

140 απαντήσεις στο θέμα

#1 giorgos maniadakis

giorgos maniadakis
  • Διαχειριστές
  • 1.336 Δημοσιεύσεις
  • LocationΙεραπετρα κρητη

Δημοσιεύθηκε 20 Ιούνιος 2016 - 12:48 μμ

Γιά οποίων ψάχνει νά βρεί κάποιων ατμοποιητη πού τού έχει κίνηση τό ενδιαφέρον, αλλά χρειάζεται κάποια επιπλέον γνώμη από τούς κατόχους τού..

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#2 drum

drum
  • Μέλη
  • 494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 20 Ιούνιος 2016 - 02:10 μμ

Να το γραψω κ εδω. Εχω diver, killer, και μερικα τανκακια που καθονται. Σε καμμια περιπτωση ομως πουλημα σε φιλο. Αντε καμμια ανταλλαγη η χαρισμα.

#3 giorgos maniadakis

giorgos maniadakis
  • Διαχειριστές
  • 1.336 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 20 Ιούνιος 2016 - 04:19 μμ

Κώστα επειδή τά αγγλικά μού είναι τού πεζοδρομίου δέ κατάλαβα πώς σχετίζεται ο diver 0793bf476f17836c172111f27ab30f75.jpg
Καί Ο killer c48bb86fc14fe00e33ffece664f9cb1d.jpg
Με τών ατμοποιητη eviva ..
Άν δέν σού κάνει κόπος βάλε καμιά φώτο νά δούμε καί εμείς ή άσχετη γιά τί πράγμα μιλάς....

#4 drum

drum
  • Μέλη
  • 494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 20 Ιούνιος 2016 - 04:27 μμ

Μου βαλες δυσκολα τωρα με τις φωτο. Επισκευασιμοι ατμοποιητες ειναι κ ο κιλερ, κ ο δυτης. Με κεραμικο. Κ δουλευουν μεσα σε τανκ.
Θα κοιταξω να βαλω καμμια φωτογραφία αργότερα.

Που να ακουσεις τα δικα μου αγγλικα Γιωργη... λιμανισια. Χαχαχαχαχαχαχαχα

#5 drum

drum
  • Μέλη
  • 494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 20 Ιούνιος 2016 - 04:52 μμ

20160620_173903.jpg

λοιπον... απο αριστερα ο κιλλερ... μετα ο diver, κ εν συνεχεια δυο diver μεσα σε τανκ.

ο τροπος λειτουργιας ειναι σχεδον ιδιος....μεσα σε κεραμικο η αντισταση μας κ στους δυο ατμοποιητες. η μονη διαφορα οτι στον κιλλερ εχουμε καμπανα που ρυθμιζει τη ροη του υγρου. στο δυτη ειναι πιο απλα τα πραγματα. λειτουργει οπως ενα απλο καρτο, με τη διαφορα οτι ειναι επισκευασιμος κ ατμιζει μεσα σε κεραμικο.. πανευκολοι στο στησιμο κ στη λειτουργια....

τα δε τανκακια που εχω ειναι ολα κοσμηματα κυριολεκτικα.

#6 shadockan

shadockan
  • Συντονιστές
  • 360 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 20 Ιούνιος 2016 - 04:53 μμ

.................... και με αφορμη τα ΄΄κακα΄΄ λογια που γραψατε για 'μενα (παλιοχαρακτηρες..... :glosa:  :glosa:  :glosa: ) , να αναφερω οτι δεν εχω τρελα με τον Eviva , αλλα με ατμοποιητες Genesis.

Ταιριαζει και με την ηλικια μου.....  Σκουριασα και 'γω......... :D

Απλα ο Eviva ειναι ο μοναδικος που στο ατμισμα του πηρα αποτελεσμα πολυ κοντα σε αποδοση γευσης με  τους genesis .

Ατμιζω με genesis αρκετα χρονια και ειμαι σε θεση να ξερω την αποδοση τους.

Ατμιζω και με τον Eviva αρκετα χρονια πλεον και ειμαι σε θεση να ξερω και τη δικια του αποδοση πολυ καλα.

Αν καποιος κανει ακριβως αυτα που λεει στο βιντεο ο Τασος , τοτε δεν υπαρχει περιπτωση να υπαρξουν διαρροες.

Σε καμια περιπτωση δεν φταιει ο ατμοποιητης για διαρροες και στην ουσια αν δεν εχει καποιο κατασκευαστικο θεμα καποιος ατμοποιητης ( ο οποιοσδηποτε ατμοποιητης ) , δεν υπαρχει θεμα να φταιει η κατασκευη του για διαρροες.

Το στησιμο του Eviva οπως και καθε αλλου ατμοποιητη , εχει τα δικα του τερτιπια και θα πρεπει να τα σεβαστουμε για να παρουμε αυτο που μπορει να μας δωσει.

Ατμοποιητης με στενη εισοδο αερα για τσιγαρισιες τζουρες (δεν ξερω αληθεια γιατι εχουμε δωσει αυτο τον τιτλο σε ατμοποιητες με σφικτη τζουρα.... :unsure: ) , γιατι και να προσπαθησει καποιος να τον κανει να εχει μεγαλυτερη εισοδο αερα , δεν γινεται λογο κεραμικου.

Χμμμμμμμμμ ........

Κεραμικο.......

Αποδεδειγμενα δινει καλυτερη γευση απο καθε αλλο ειδος ατμοποιησης.

Το μονο του κακο ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις οτι γουσταρεις και αγαπας σε σχεση με το τι συρμα θα βαλεις (θεωρητικο αυτο...) , δεν μπορεις να εχεις μεγαλυτερη εισοδο αερα (αυτο ειναι απολυτο) και θα πρεπει να εισαι εξοικειωμένος με το διαφορετικο αποτελεσμα σε θεμα αισθησης ατμου που θα παρεις απο το κεραμικο.

Το κεραμικο εχει την ιδιοτητα να φιλτραρει τον ατμο και ετσι η τζουρα θα ειναι ξερη και ζεστη , αλλα πραγματικα θα παρεις τη γευση του υγρου καθαρη και καθαρα απο τον ατμο.

Τι ειναι αυτο που εγραψα εεεεεεεεεε........;;;;;;;;;

Σε ατμοποιητες με μεγαλη εισοδο αερα και deck μεταλλικο , λογο της πιεσης που επιτρεπει να ασκει ο ατμιστης κατα τη διαρκεια της τζουρας , ο αερας μπορει να εχει και μεγαλη ταχυτητα και ετσι να παρασερνει και μικροσωματιδια υγρου μαζι με τον ατμο.

Αυτο το εχουμε δει ολοι μας και ειναι η αισθηση της υγρης τζουρας.........

Στο κεραμικο κατι τετοιο δεν γινεται.

Αυτη η υγρη τζουρα που σε πολλες περιπτωσεις περιεχει και μικροσωματιδια υγρου , ειναι και αιτια πολλες φορες να λεμε οτι ο ταδε ατμοποιητης εχει ''γευσαρα σα να πινω το υγρο''.

Τι πινετε ρεεεεεεεεεε......... :P  :D

Δε σημαινει φυσικα οτι αν εχω ατμοποιητη με μεταλλικο deck , θα  ΄΄ πινω ΄΄ και το υγρο σε καθε τζουρα.....

Αυτο θα γινει αν τραβαω σα δαιμονισμενος τζουρες των 10΄΄ με πιεση αναρρόφησης 20psi........ :P

Γενικα (και σοβαρα τωρα) αν καποιος ατμιστης με ρωτησει για καποιον ατμοποιητη που σα στοχο εχει την απολυτη αποδοση της γευσης του υγρου , θα προτεινω τον Eviva γιατι εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο την αγορα αυτη.

Ευκολο στησιμο , γεμισμα απο επανω , γευση καθαρα απο τον ατμο που θα παραχθει , καθαρη τζουρα στεγνη , ζεστη , κοντος ,23αρης (μου αρεσουν τα μεγαλα..........  Για ατμοποιητες λεω βρε παλιοπόνηροι ξεδιαντροποι σεξιστες)  και πολυ ομορφος στα δικα μου ματια τα μπιρμπιλοματικα επανω στον απιστευτο σε ρευμα και αισθηση Ατερμονα.

Ολους τους παραπανω ατμοποιητες τους ειχα και τους εχω .

Ακομα και απο Diver - Sofia - Killer , δινει καλυτερη γευση , αν και παλι δε μπορει να γινει αμεση συγκριση......

Ακομα και με τον Rose ομως που ειναι ιδιας σχεδον φιλοσοφιας , δεν γινεται να συγκριθει , γιατι υπαρχει διαφορα στο κεραμικο και στην ουσια ο Rose χανει γιατι δημιουργειται μεγαλος χωρος ατμοποιησης.

Σε αμεση συγκριση μαζι του ομως , ο Eviva νικα ευκολα.

Αντε να σταματησω , γιατι θα με πειτε και 'σεις οτι προωθώ προϊοντα οπως εχουν κανει πολλοι αλλοι   ΄΄ αξιοι λογου ατμιστες ΄΄  .......   : SILENT :   , οι οποιοι κυριως εχουν γνωση του αντικειμενου απο την εμπειρια τους με τις EGO  μπαταριες και τους ΜΤ3 ατμοποιητες .....................    

Ειναι ασχετοι δηλαδη και δεν ξερουν τι αλλο να κανουν , παρα να λενε κουβεντες για να μειωσουν καποιον............

(Δεν αναφερωμαι σε κανεναν απο εδω μεσα παιδες.  Ειναι μια παλια ιστορια....)

• Ο/Η makis66, bono, spyros1 και άλλος 1r τους αρέσει αυτό

#7 giorgos maniadakis

giorgos maniadakis
  • Διαχειριστές
  • 1.336 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 21 Ιούνιος 2016 - 10:48 πμ

Αχχχχ βρε shado αφού τό έχεις μέ τίς παρουσίασης, μέ τέτοιο σεντόνι καί μέ δυό φωτογραφίες καί ένα στήσιμο θά άνοιγες νήμα μέ τών eviva νά μαθαίναμε καί εμείς ή αδαείς..
  • shadockan του αρέσει

#8 drum

drum
  • Μέλη
  • 494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 21 Ιούνιος 2016 - 11:24 πμ

λοιπον... σεντονι εχω...αυτο που γραψε ο Μπιλ.... μαξιλαρι επισης εχω... τι λειπει? ενας πλατανος κ ειμαι κομπλε λεμε.. :glosa:

Βασιλης κ πλεγμα πανε πακετο... σιγουροστανταρακι σας λεω... :lol: 

το ατομο δεν υπαρχει στο θεμα στησιμο ατμοποιητη. :thumbup1:

σαφως κ συμφωνω στο θεμα αποδοσης του εβιβα.. αν κ εμεινε πολυ λιγο καιρο στην κατοχη μου. ηταν την εποχη που τα παρατησα κ τον χαρισα.

• shadockan του αρέσει

#9 shadockan

shadockan
  • Συντονιστές
  • 360 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 21 Ιούνιος 2016 - 03:25 μμ

Το πιο δυνατο χτυπημα σε ατμοποιητη , το πηρα με Eviva .

To κακο ειναι οτι το χτυπημα αυτο δεν ηταν καθαρα απο τη νικοτινη και τον ατμοποιητη βαση σχεδιασμου , αλλα γιατι κατι δεν εκανα καλα εγω στο στησιμο με ................... mesh ............

Οταν κατεβασα το mesh πιο κατω (πιο κοντα στην τρυπα του αερα δηλαδη ) , το χτυπημα ηταν κανονικο σαν ολους τους αλλους ατμοποιητες.

Βεβαια ...... ενας ανθρωπος που ατμιζει υγρα χωρις νικοτινη...................τι να σου πει ..... :P  :glosa:

Σας ειπα οτι ατμιζω με mesh ?????

Δεν σας το ειπα  ;;;;;;;;;;

Σας το λεω και σας το διχνω λοιπον....

( Μην απορειτε με τις βιδες του ατμοποιητη. Ειναι απο τις πρωτες παρτιδες και μαλιστα απο τα πρωτα κομματια.  Ειναι Allen)
(Eσυ  drum .... κοιτα το μοντακι....... ^_^  :giali:  ;)  :D )

post-1417-0-14053800-1402006019.jpg

post-1417-0-01988100-1402006045.jpg

post-1417-0-91082000-1402006068.jpg

Εδω σε μορφη dripper .

Η ποσοτητα που μπορεσα να σταξω , ηταν 2.5 ml.

Το κακο ειναι οτι δεν αξιζει , γιατι χαλας πολυ βαμβακι οταν ειναι να κανεις αλλαγη.   Πολυ βαμβακι ομως....

post-2585-0-01093600-1411305691_thumb.jppost-2585-0-79661300-1411305683_thumb.jppost-2585-0-78393200-1411305675_thumb.jp

Δεν εχω και την απολυτη επαγγελματικοτητα , αλλα εσεις τα γατωνια θα βρειτε τροπο να τις μεγαλωσεται............

Εδω με καθετη αντισταση....

068.jpg

Κι δυο βιντεα , για να τ'  μπανιστει λιγακι ........... :P

https://youtu.be/XMvRz4cdK6Q?t=8

• drum και teo77 αρέσει

#10 giorgos maniadakis

giorgos maniadakis
  • Διαχειριστές
  • 1.336 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 21 Ιούνιος 2016 - 04:15 μμ

Πραγματικά δέν παίζεται αυτός ο c0937356742f11bd290086b2f4234b6a.jpg
Σέ τανκατο ατμοποιητη mesh τί άλλο θά δω Ο άνθρωπος?

• drum του αρέσει

#11 shadockan

shadockan
  • Συντονιστές
  • 360 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 21 Ιούνιος 2016 - 04:25 μμ

: MIAO :  : MIAO :  : MIAO :   

#12 drum

drum
  • Μέλη
  • 494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 21 Ιούνιος 2016 - 05:39 μμ

Οχι που δε θα του βαζε μες, ο ΜεσσΙ.  :lol:

Μπιλ? αθανατο το ρολερ αδελφε! 

• shadockan και tzifos_f1 αρέσει

#13 Raf

Raf
  • Μέλη
  • 27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 06 Ιούλιος 2016 - 04:05 μμ

Μετά από αρκετό καιρό με φαινομενο εβιβα και τον dripper του leo σκέφτομαι να δώσω τον 1 απο τους 2 φαινο που έχω και να πάρω έναν άλλο τανκάτο(οριτζιναλ).

Είμαι μεταξύ του squape rs(με προβληματίζει το jumpohm που ακούγεται ότι έχει θέμα)και του hurricane κάποιος συνατμιστής που να τους έχει και τους 2 καμιά γνώμη?Να σημειώσω οτι είμαι της σφικτής τσιγαρίσιας τζούρας και της γεύσης.

#14 MyVapeClub

MyVapeClub
  • Διαχειριστές
  • 310 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 06 Ιούλιος 2016 - 06:25 μμ

Καλησπερα καλως ορισες..εγω που ειχα το squape rs εχω να σ πω οτι ειναι παρα πολυ καλος σε ολα του εκτος το θεμα που αναφερες με τα ohm.. τον αλλο που λες δεν τον εχω δοκιμασει .

#15 Raf

Raf
  • Μέλη
  • 27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 06 Ιούλιος 2016 - 06:36 μμ

Μάλλον θα πάω για τoν squape,με ποια deck τον είχες χρησιμοποιήσει?

#16 MyVapeClub

MyVapeClub
  • Διαχειριστές
  • 310 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 06 Ιούλιος 2016 - 08:56 μμ

με το w..ειχα ακουσει ομως καλα λογια και για το b και για τα κεραμικα

• Raf του αρέσει

#17 giorgos maniadakis

giorgos maniadakis
  • Διαχειριστές
  • 1.336 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 07 Ιούλιος 2016 - 01:30 πμ

Ραφαηλ δέν είμαι κάτοχος αλλά έχω δοκιμάσει και τούς δύο...

τό θέμα jump ohm στων SQAPE είναι υπαρκτό καί δέν αφορά μόνο τών γνήσιο αλλά καί τών κλώνο αφού είναι πιστό αντίγραφο ...

εδώ όμως υπάρχουν πολλές καί διάφορες γνώμες, άν δέν είχε αυτό τό θέμα όλα τα άλλα είναι υποδεέστερα...

παν ευκολο σετάπ ακόμα καί τυφλός τών σεταρι καί μέ πολύ καλή γεύση , εδώ όμως ο φαινόμενο υπερτερεί κατά πολύ γιά τών eviva θά σού πώ αύριο..

Τών hurricane από θέμα σετάπ δέν έχω ιδέα απλά τών δοκίμασα από φίλο συνατμιστη καί πραγματικά δείνει πάρα πολύ ωραία γεύση, σήμερα ήμουν έτοιμος νά πάρω αυτών από FT 8cb40d58117593698c994b1dc9335981.jpg
Αλλά βγήκε από το καλάθι λόγο έλλειψης ενός tremel και συγκεκριμενα σέ αυτό εδώ το tremel 1c9cbb3829a18454b7d0c7cd8463bde2.jpg

Εγώ στην θέση σού θά έπαιρνα καί τούς δύο σε κλώνους μέ τό 1/5 τίς τιμής του ενός γνησίου θά έβλεπα τά +& - καί ανάλογα όποιος από τούς δύο μού έδινε κάτι παραπάνω θά έπαιρνα καί σέ γνήσιο ...
Άν πάρεις κλώνο SQAPE τις SXK ακούω πολύ καλά λόγια
Στο θέμα σφιχτος καί ή δύο έχουν ρυθμίσει αέρα από πολύ σφιχτος έως και κάπως αερατος..
Ή τελική απόφαση είναι δικιά σου..
  • Raf του αρέσει

#18 drum

drum
  • Μέλη
  • 494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 07 Ιούλιος 2016 - 11:22 μμ

ο hurricane εχει σφιχτη τζουρα?

#19 savo

savo
  • Μέλη
  • 59 Δημοσιεύσεις
  • LocationMYK

Δημοσιεύθηκε 08 Ιούλιος 2016 - 01:25 μμ

Βάλτε λίγο αέρα στη ζωή σας βρε :glosa:   Θα πέσουν και οι νικοτίνες :glosa: 

#20 giorgos maniadakis

giorgos maniadakis
  • Διαχειριστές
  • 1.336 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 08 Ιούλιος 2016 - 02:53 μμ

Φίλε μου savo ή πρώτη μού ατμοποίητες ήταν Lemo 2 καί subtank mini , γιά μερικούς ανθρώπους αλλάζουν τα γούστα.. πχ σε εμένα πού τώρα καί κάποιους μήνες ατμιζω αποκλειστικά μόνο μέ σφιχτους ατμοποίητες καί μπορώ να σου πω ότι από τά 10 mg νικοτίνης έχω κατέβει στά 7 mg μέ ικανοποιητικά αποτελέσματα..άν καί έχω κρατήσει καί ένα από τους αέρατους καί μέ διπλές αντίστασης παρακαλώ τών billow V2 nano τών έχω μόνο καί μόνο γιά πολύ σπάνιες περιπτώσεις.

• savo του αρέσει

Απαντήστε στο θέμα

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη