Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φωτογραφία

Προταση για αρωματα.

2 απαντήσεις στο θέμα

#1 Vamire

Vamire

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 8 Δημοσιεύσεις
  • LocationΑθήνα

Δημοσιεύθηκε 21 Αύγουστος 2017 - 06:37 μμ

Καλησπερα.
Λεω να δοκιμασω το lemon tart αλλα το βρισκω μονο για shake n vape. Υπαρχει σε αλλη μαρκα να βγαζει ποσοτητα πχ 100ml και να μη στοιχιζει 15€; Επισης ριξτε και καμια αλλη προταση. Εχω καιρο να ασχοληθω με το θεμα.. Εχω μεινει στα tpa & capella και ολα ειναι μια γευση..οποτε ψαχνω κατι γκουρμε απο Ελλαδα ή απο Ευρωπη 2-3 που να αξιζουν... Μονο να μην ειναι φαση tribeca με πυραζινες μεσα κλπ :P

Επεξεργάσθηκε απο Vamire, 21 Αύγουστος 2017 - 06:38 μμ.

• giorgos maniadakis του αρέσει

#2 giorgos maniadakis

giorgos maniadakis

Φουγάρο

• Διαχειριστές
  • 1.852 Δημοσιεύσεις
  • LocationΙεραπετρα κρητη

Δημοσιεύθηκε 22 Αύγουστος 2017 - 10:05 πμ

@Vamire αρχικά ατμισα το γνησιο λέμον τάρτ και μετά πήγα στους κλώνους, το γνησιο στους δικούς μου γευστικούς κάλυκες η τάρτα ηταν ανύπαρκτη με περισσότερο να επικρατή πιο έντονα το λεμόνι ,σε αναλογίες 70 / 30 στα 6 mg και εδώ πάλι για τα δικά μου γούστα το χτύπημα ηταν μηδαμινό λες και έκανα 3άρα νικοτίνη   

dinner_lady_lemon_tart_1-114x114.jpg

στην συνέχεια εφτιαξα τον εικονιζόμενο κλώνο αν και το  χτύπημα ικανοποιητικό στα 50/50  και εδω πάλι με τις αναλογίες τις εταιρίας η τάρτα ηταν απών , μετά απο 2 μήνες ωριμανση έκανε την εμφάνισή τις αλλα το υγρό ειχε αλλαξει χρωματισμό απο ξανθό κίτρινο σε σκούρο μελί χρώμα,  με αποτέλεσμα να αφήνει πάρα πολυ μάκα στην αντισταση και στο βαμβάκι , έτσι δεν ξανά εφτιαξα απο την συγκεκριμένη εταιρία και αυτο που είχα το χάρισα σε φίλους λάτρεις του λέμον τάρτ που δεν είχαν ιδιεταίρο θεμα με τα κατάλοιπα στις αντίστασης 

Lunch-Lady-Lemon-Tart-600x600.png

το συνεχές ψάξιμο για λεμονόταρτες  σταμάτησε όταν άτμισα το emma απο smoking bull ενα πολυ διαφορετικό υγρό απο τα δυο παραπάνω αλλα μου έδωσε αυτο που ζητούσα την επί γεύση τις τάρτας σε κάθε τζούρα , εδώ να πω ότι και πάλι για τα δικά μου γούστα ότι το άρωμα δεν μου έμοιαζε   με λεμόνι αλλα κάτι σαν κίτρο δλδ με λίγα λογια έπαιρνα μια ξινό πικρή γεύση αλλα την ισορροπούσε η τάρτα και δεν με ενοχλούσε καθόλου

πιστεύω αν σου αρέσουν αυτές η εναλλαγές ότι θα σου αρέσει ,και ειναι και αυτο που ψάχνεις οικονομια  και ποσότητα 

Emma-Smoking-Bull.jpg

διάβασε περισσότερα εδώ 

​στα υπόλοιπα τώρα περί γκουρμέ δωσε ενα στίγμα να δούμε πιες ειναι η γευστικές σου προτιμήσεις και τι εννοείς όταν λες γκουρμέ...   

• Vamire του αρέσει

#3 Vamire

Vamire

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 8 Δημοσιεύσεις
  • LocationΑθήνα

Δημοσιεύθηκε 23 Αύγουστος 2017 - 03:24 μμ

Τελικα απο δω το πηγα απο κει το πηγα παλι σε απλα υγρα πηγα και ψωνισα. 

Δεν εχω δοκιμασει καποιο lemon tart απλα ειναι μεγαλο το hype που εχουμε φαει και με εβαλε σε σκεψεις..
Ομως τελικα αποφασισα να παρω απλα υγρα και να ξανα βαλω λιγο μπροστα τους πειραματισμους...
Εχω περιπου καμια 12αρια αρωματα στο συρταρι  καποια ληγμενα αλλα μια χαρα ατμιζονται.. Μονο η καραμελα εχει χασει το αρωμα της και μαλλον θα την πεταξω..
Πηρα απο rainbowvapes.co.uk τα παρακατω.

RY4 Double Flavoured Flavour Apprentice Liquid concentrate - 10ml   £1.49 1 £1.49 DK Tobacco V2 Flavoured Flavour Apprentice Liquid concentrate - 10ml   £1.49 1 £1.49 Almond Flavoured Flavour Apprentice Liquid concentrate - 10ml RVF0292 £1.49 1 £1.49 Meringue Flavoured Flavour Apprentice Liquid concentrate - 10ml RVF0146 £1.49 1 £1.49 Green Apple Flavoured Flavour Apprentice Liquid concentrate - 10ml RVF0184 £1.49 1 £1.49 Orange (natural) Flavor West Flavour Concentrate - 10ml RVF0704 £1.49 1 £1.49 Black Cherry Flavoured Flavour Apprentice Liquid concentrate - 10ml RVF0279 £1.49 1 £1.49 Whiskey Flavour Concentrate By Flavor West - 10ml

Εχω λιγο λεμονι και ταρτα οποτε θα κανω τους πειραματισμους μου να δω αν μου λεει τιποτα.
Πηρα γενικα καποια υγρα που δεν τα εχω ξανα δοκιμασει σε diy και καποια τα σκεφτομουν κατι χρονια για να τα βαλω σε καποιες συνταγες μου.

Βρηκα και αυτο απο chefs flavours 30ml η τιμη καλη και πιστευω το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο για οσους δεν εχουν ατμισει το γνησιο λογικα 

https://www.chefsfla... tart&results=6

Επεξεργάσθηκε απο Vamire, 23 Αύγουστος 2017 - 03:25 μμ.

• giorgos maniadakis του αρέσει

Απαντήστε στο θέμα

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη

Καλωσήρθατε!
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση κάντε εγγραφή.