Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φωτογραφία

Θέλω γνώμη για ατμοποιητή με εργοστασιακή αντίσταση

5 απαντήσεις στο θέμα

#1 SLan

SLan

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 05 Αύγουστος 2017 - 06:25 μμ

Καλησπέρα πριν 2 χρόνια είχα ξεκινήσει το άτμισμα με melo 2 με τον οποίον αρχικά είχα μείνει αρκετά ικανοποιημένη μιάς και ήμουν αρχάρια. Περνώντας όμως ο καιρός άλλαξα κάποιους  ατμοποιητές οι οποίοι δεν ταίριαζαν με τα δικά μου γούστα ( είχα διακόψει το άτμισμα για αρκετά μεγάλο διάστημα δυστυχώς.). Ενδεικτικά 2 από αυτοί είναι οι veco tank & aspire nautilus 2. Παρόλο για τον 2ο είχα ακούσει θετικά σχόλια στο τέλος απογοητεύτηκα, με τους επισκευάσιμους δεν τα καταφέρνω καθόλου στο στήσιμο. Θα ήθελα γνώμη για ατμοποιητές καθώς δεν γνωρίζω πολλά για το συγκεκριμένο θέμα, ωστόσο προτιμώ τους πιο αεράτους ατμοποιητές. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

#2 haytek

haytek

Ατμιστής

• Μέλη
  • 54 Δημοσιεύσεις
  • LocationCentral Greece

Δημοσιεύθηκε 05 Αύγουστος 2017 - 07:00 μμ

Καλησπέρα, σου προτείνω να μην πάρεις τέτοια στάση και εντύπωση για τους επισκευασιμους , δεν είναι τίποτα το δύσκολο . Ίσως αν τους δώσεις άλλη μια προσπάθεια θα σου αρέσουν οι επισκευασιμους.Αυτο βέβαια προαπαιτεί να σου δείξει και κάποιο άτομο γνωστής το πώς να τον στήνεις.
Για εργοστασιακούς επισκευασιμους σου προτείνω :
1) Kangertech Toptank Mini
2) Aspire Cleito
3 ) Ijoy Exo X
Kαι οι 3 που ανέφερα είναι εργοστασιακοί και αερατοι!

Επεξεργάσθηκε απο haytek, 05 Αύγουστος 2017 - 07:03 μμ.

#3 SLan

SLan

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 05 Αύγουστος 2017 - 08:25 μμ

Καλησπέρα, σου προτείνω να μην πάρεις τέτοια στάση και εντύπωση για τους επισκευασιμους , δεν είναι τίποτα το δύσκολο . Ίσως αν τους δώσεις άλλη μια προσπάθεια θα σου αρέσουν οι επισκευασιμους.Αυτο βέβαια προαπαιτεί να σου δείξει και κάποιο άτομο γνωστής το πώς να τον στήνεις.
Για εργοστασιακούς επισκευασιμους σου προτείνω :
1) Kangertech Toptank Mini
2) Aspire Cleito
3 ) Ijoy Exo X
Kαι οι 3 που ανέφερα είναι εργοστασιακοί και αερατοι!

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω προσπαθήσει πολλές φορές έχει τον kaifun lite plus και τα εργαλεία, δυστυχώς δεν τα καταφέρνω. 
Θα κοιτάξω τους ατμοποιητές που μου προτείνατε ευχαριστώ πολύ και πάλι.

#4 haytek

haytek

Ατμιστής

• Μέλη
  • 54 Δημοσιεύσεις
  • LocationCentral Greece

Δημοσιεύθηκε 06 Αύγουστος 2017 - 12:00 πμ

Εγω προσωπικα εχω καταφερει 4 φιλους μου να το γυρισουν σε επισκευασιμο και δεν θα τους προτεινα τον kaifun για πρωτο τους επισκευασιμο . Πρώτα πρεπει να πας σε κατι ευκολο , γιατι εγω δεν θεωρω τον καυφουν με τα τοσα κομματια, ευκολο. Δοκιμασε να ξεκινησεις με doggystyle sxk ή doggystyle sjmy. Ο sjmy είναι λιγο πιο αεράτος. Κοστος στην Ελλαδα περιπου 20 ευρω . Πιστεψε με ειναι οτι πιο ευκολο σε στησιμο και στους 4 φιλους που προανεφερα , ολοι ξετρελαθηκαν και δεν είχαν πισογυρισμα σε εργοστασιακο. Βέβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα. Οτι αλλο χρειαστεις ρώτα.

• petra και dimitrisd αρέσει

#5 SLan

SLan

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 07 Αύγουστος 2017 - 06:10 μμ

Εγω προσωπικα εχω καταφερει 4 φιλους μου να το γυρισουν σε επισκευασιμο και δεν θα τους προτεινα τον kaifun για πρωτο τους επισκευασιμο . Πρώτα πρεπει να πας σε κατι ευκολο , γιατι εγω δεν θεωρω τον καυφουν με τα τοσα κομματια, ευκολο. Δοκιμασε να ξεκινησεις με doggystyle sxk ή doggystyle sjmy. Ο sjmy είναι λιγο πιο αεράτος. Κοστος στην Ελλαδα περιπου 20 ευρω . Πιστεψε με ειναι οτι πιο ευκολο σε στησιμο και στους 4 φιλους που προανεφερα , ολοι ξετρελαθηκαν και δεν είχαν πισογυρισμα σε εργοστασιακο. Βέβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα. Οτι αλλο χρειαστεις ρώτα.

Θα σας ακούσω τότε και μόλις επιστρέψω Αθήνα θα κάνω αγορά ενός νέου επισκευάσιμου. Σας ευχαριστώ πολύ.

#6 petra

petra

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 10 Αύγουστος 2017 - 08:20 μμ

ο doggy είναι ο πιο εύκολος ατμοποιητής στο στήσιμο, αλλά δεν είναι αεράτος.

Βέβαια, καλό θα ήταν να εξηγήσεις τι εννοείς με το αεράτος. Αν εννοείς αεράτος τσιγαρίσιος, οριακά θα σου κάνει δουλειά, μέχρι να αισθανθείς αυτοπεποίθηση και να ασχοληθείς με κάποιον πιο αεράτο τσιγαρίσιο, που όμως έχει πιο δύσκολο στήσιμο. Τον βρίσκεις σε όλα τα κινεζομάγαζα και από ελλάδα στο vapormania, με 10 ευρώ χωρίς το drip tip Και το κατσαβιδάκι με τα ανταλλακτικά Orings.

Αν πάλι λέγοντας αεράτο εννοείς πνευμονικό, ο serpent mini είναι ο πιο εύκολος στο στήσιμο από όσους δοκίμασα στην κατηγορία του και είναι οικονομικός στην αγορά του, αλλά καταναλώνει πολύ υγρό.

• MyVapeClub και giorgos maniadakis αρέσει

Απαντήστε στο θέμα

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη

Καλωσήρθατε!
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση κάντε εγγραφή.