Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φωτογραφία

Ένας ακριβός ατμιστικός εξοπλισμός θα σας προσφέρει καλύτερη ποιότητα ατμίσματος;

17 απαντήσεις στο θέμα

#1 spyros1

spyros1

Φουγάρο

• Μέλη
  • 799 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 08 Δεκέμβριος 2016 - 08:58 πμ

Όχι βέβαια πέραν από κάποια ποιώτητα κατασκευής ( που κι αυτό σχετικό είναι),πολύ μικρές διαφορές για εμένα ατμιστικές και "δεν παίζω" εγώ προσωπικά με το οριακό και το εξεζητημένο.

Όχι γιατί όπως λένε "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".

Αλλά γιατί στο άτμισμα το ακριβό σήμερα γίνεται πολύ γρήγορα φτηνό και ξεπερασμένο αύριο.

Έτσι κάτω απο αυτές τις συνθήκες δεν δίνω χρήματα παρα μόνο για κάτι που βρίσκεται στην κατηγορία την μεσαία.

Ακόμη κι αν κάποτε γίνω πλούσιος (που δεν το βλέπω γι' αυτήν την ζωή) θα προτιμήσω να αγοράζω και πάλι έτσι...

Έχω βέβαια παραδείγματα (όχι προσωπικά) που πολύ ακριβά mod κάηκαν σαν λαμπάδα στίς πρώτες ώρες χρήσης...

Επίσης παραδείγματα ακριβών άτμο που κάποιοι έσπευσαν να τους πάρουν γρήγορα και αμέσως μετά έτρεχαν να τους πουλήσουν...

image.jpg

image2.jpg

image3.jpg

• elixir, fantomas 7 και Night_68 αρέσει

#2 fantomas 7

fantomas 7

Φουγάρο

• Μέλη
  • 604 Δημοσιεύσεις
  • Locationρεθυμνο

Δημοσιεύθηκε 08 Δεκέμβριος 2016 - 09:43 πμ

σπυρο οι φωτο δν φαινονται..

θα ερθω να συμφωνησω κυριως ως προς το πρακτικο του πραγματος,δλδ ξεκινησα το ατμισμα για να μην καπνιζω ( προσωπικα δν θελω να κοψω το ατμισμα οσο υπαρχουν μερικα σουπερ αρωματα ακομα και αν πεσω σε 0 νικοτινη)

οσο αφορα τα μοντακια ειδικα, το πραγμα εχει ξεφυγει πραγματικα ...θεωρω οποιοσδηποτε ατμιστης μπορει να καλυφθει με οικονομικες και αξιοπιστες συσκευες...(προσωπικα ειμαι καλυμενος με ενα eleaf tc60 και ενα vtc που εχω στην κατοχη μου( αν δν χαλαγε το cloupor mini απο τουμπα δν θα επαιρνα καν το eleaf το vtc αγορα μεταχειρο )..2 μπαταριουλες και εναν φορτιστη ( αν αξιωθει και ερθει απο κινα-εδω ειναι το faul του ατμιστικου μου εξοπλισμου επρεπε να ειχα παρει πολυ νωριτερα)

τωρα στους ατμοποιητες επειδη παιζει το μικροβιο της δοκιμης αλλαζουν λιγο τα πραγματα...αλλα απο εκει που καπνιζαμε σαν φουστιδες και ειχα στομα σαν μουχλιασμενο παπουτσι τωρα εχουμε απαιτηση smoth ατμου...  και απο εκει που καναμε τρακα οτι να ναι φτασαμε να κανουμε μοστρα και οπαδικα σχολια ακριβους ατμοποιητες κραζοντας τους εκαστοτε κλωνοκατοχους ( που σε πολλες περιπτωσεις βγαζουν ιδια γευση ...)

οποτε το ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ  νομιζω οτι και εδω παει γαντι

• Ο/Η spyros1, θοδωρης, elixir και 4 άλλοι τους αρέσει αυτό

c2ef93c105eb498fba8ff3609b52c25f.png

#3 spyros1

spyros1

Φουγάρο

• Μέλη
  • 799 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 08 Δεκέμβριος 2016 - 09:56 πμ

Έκανα πειράματα ως προς την σειρα ( δεν μου αρεσε όπως εβγαιναν...)  γι' αυτο δεν φαίνονταν ... :1sm018ROFL:

Τώρα φαίνοντε . :smile:

#4 tzifos_f1

tzifos_f1

Προχωρημένος Ατμιστής

• Μέλη
  • 374 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 08 Δεκέμβριος 2016 - 02:45 μμ

Ασχετο: Ton Τηλέμαχο Armed γιατί τον έβαλες στους "ακριβούς" :glosa:  ? Παίζει να είναι ο πιο φτηνός πλην κίνας-made ατμοποιητής και αν βάλεις και την "προίκα" που κουβαλά (ανταλλακτικά + posts) δεν θα τον έλεγα και "ακριβό" για τα χρήματα που ζητά. τεσπα :smile:  

Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση κάτι ακριβό δεν σημαίνει και "ποιότητα ατμίσματος", αφού αυτή έχει να κάνει πέρα από το λειτουργικό κομμάτι και με τα γούστα του καθενός. Άσε που υπάρχουν κλωνάρια με κόστος 20Ε που είναι το ίδιο καλά με τα αυθεντικά. Απλά το καλό (ασχέτως τιμής) τι περισσότερες φορές είναι και ακριβό και πολλές φορές για να φτάσουμε εκεί (στο "καλό" μας) έχουμε δαπανήσει από δώ και από κεί πολλά χρήματα. 

• higraf, spyros1 και poseidonas7 αρέσει

#5 spyros1

spyros1

Φουγάρο

• Μέλη
  • 799 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 08 Δεκέμβριος 2016 - 07:12 μμ

Καλησπέρα.
Τον Armed δεν τον θεωρώ φτηνό ατμο.Μπορεί να είναι αρκετά πιο κάτω απο το κόστος του skyline και άλλων ατμο, (δεν μου ηταν εύκολη η αναζήτηση άλλων φώτο την στιγμή που ανέβασα το θέμα) αλλά και τα 129€ δεν τα θεωρώ καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό.
Ιδιαίτερα εάν σκεφτώ πως για κάποιον καλά αμοιβόμενο εργαζόμενο με τα σημερινά πάντα δεδομένα τα129€=4+ μεροκάματα...
Όσο για την επιλογή του κλώνου δεν λέω οχι ,όπως δεν έχω πει ποτέ μέχρι τώρα αλλά ξεφεύγουμε απο το θέμα μας σχετικά με τον ακριβό εξοπλισμό.Βέβαια μπορείς να πάρεις ακριβό mod με κλώνο ατμο ή και το αντίστροφο όμως αυτό το θεωρώ μισή δουλειά.Αν θες να πας στην κατηγορία του ακριβού ή πάς η δεν πάς... :nai:

Πιστεύω όμως πως δεν υπάρχει για εμένα λόγος ουσίας.

• elixir και Subtank55 αρέσει

#6 makis66

makis66

Member

• Μέλη
  • 1.373 Δημοσιεύσεις
  • LocationΑν. Θεσσαλονίκη

Δημοσιεύθηκε 08 Δεκέμβριος 2016 - 09:34 μμ

Προσωπικά δεν βλέπω μεγάλες διαφορές των γνήσιων με τους κλώνους σε επίπεδο ποιότητας ατμίσματος, για να μην πω ότι σε πολλές περιπτώσεις δεν βλέπω διαφορά.

Οι γνήσιοι ατμοποιητές είναι υπερτιμημένοι αν και θέλω να πιστεύω ότι είναι φτιαγμένοι από καλύτερης ποιότητας υλικά.

Λόγω οικονομικών αγοράζω πρώτα κλώνους και αν τα οικονομικά μου μου επιτρέψουν θα αγοράσω και κάποιον γνήσιο μεταχειρισμένο μόνο και μόνο αν ο αντίστοιχος κλώνος με καλύψει ατμιστικά.

• Ο/Η spyros1, elixir, poseidonas7 και άλλος 1r τους αρέσει αυτό

Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου.

#7 elixir

elixir

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 45 Δημοσιεύσεις
  • LocationΑθήνα

Δημοσιεύθηκε 09 Δεκέμβριος 2016 - 01:02 πμ

Δεν είμαι σίγουρη ότι η απάντηση μου θα σε καλύψει, απλά παραθέτω την προσωπική μου αντίληψη.

Δεν γνωρίζω αν με ένα ακριβό εξοπλισμό θα ανέβαινε η ποιότητα ατμίσματος γιατί ποτέ δεν είχα κάτι πολύ ακριβό. 

Το ακριβό και το φθηνό βέβαια, είναι πολύ σχετικές έννοιες, αναλόγως το βαλάντιο του καθενός. Για κάποιον που περνάει τον μήνα με π.χ.600- 800 ευρώ, ζει οικογένεια και πληρώνει δάνεια, ακριβός είναι και ο κλώνος των 20 ευρώ. 

Αυτό που γνωρίζω είναι ότι ξεκίνησα με ego που πονούσαν τα μηνίγγια μου από το ρούφηγμα και δεν μπορούσε να με καλύψει, πήγα στο eleaf 20 που έδινε ρεύματα ως καρδιογράφημα και μέσα σε ελάχιστο χρονικό διάστημα,  μοντ και άτμο κατέκλυσαν την αγορά και ο ανταγωνισμός έφερε και την καλύτερη ποιότητα στη φθηνή-μεσαία κατηγορία.

Τα ρεύματα ομαλοποιούνται όλο και περισσότερο,  καλύπτουν περισσότερα είδη συρμάτων κλπ.

Όσον αφορά στους άτμο, βγαίνουν όλο και καλύτεροι αυθεντικοί και κλώνοι. Έχω αφήσει αυθεντικό στην άκρη και ατμίζω με κλώνο άλλης φιλοσοφίας γιατί πέρα από θεματάκια με o-ring κλπ. με κάλυψε περισσότερο.

Τώρα από θέμα υλικών και φινιρίσματος ευελπιστώ ότι κάτι ακριβότερο είναι και  καλύτερο.

Με τόσο ταχύτατα αναπτυσσόμενη βιομηχανία και μοντέλα που μετά από 3 μήνες "παλιώνουν", πραγματικά δεν νομίζω ότι πρέπει κάποιος να δώσει πολλά χρήματα για έναν εξοπλισμό - εκτός αν βρει τον "μεγάλο έρωτα".

Αν πάντως είχα την οικονομική δυνατότητα  και οι ακριβοί εξοπλισμοί έχουν διαφορά - που σίγουρα θα έχουν κάποια για να δικαιολογούν και το κόστος τους - την μεγαλύτερη ατμιστική απόλαυση θα την άφηνα στην άκρη  και θα διέθετα τα χρήματα για ρούχα, παπούτσια, τρόφιμα και άλλες ανάγκες των συνανθρώπων μας που δεν δύνανται να επιβιώσουν ή σε ζευγάρια που τυραννιούνται χρόνια να κάνουν ένα παιδί και δεν μπορούν να αντέξουν το κόστος γιατρών, εξετάσεων και εξωσωματικών. 

• Ο/Η giorgos maniadakis, makis66, spyros1 και 2 άλλοι τους αρέσει αυτό

#8 vagskarm

vagskarm

Ατμιστής

• Μέλη
  • 123 Δημοσιεύσεις
  • LocationΑθήνα

Δημοσιεύθηκε 09 Δεκέμβριος 2016 - 09:00 πμ

Το θέμα, κατά την ταπεινή μου γνώμη, δεν είναι απλώς το αν θα ανέβει η ατμιστική εμπειρία, αλλά το πόσο θα ανέβει. Υπάρχει οικονομικότατος ατμιστικός εξοπλισμός, με τον οποίο η ποιότητα ατμίσματος είναι 90% ενός ακριβού εξοπλισμού (εντελώς χοντρική εκτίμηση που δεν στηρίζεται σε σύστημα μέτρησης). Ενας τέτοιος εξοπλισμός είναι από εμένα προτιμητέος.

Κακά τα ψέματα, πέρασε ανεπιστρεπτί η εποχή που μετά το provari το χάος, οπότε ήταν κάποιος αναγκασμένος να τα σκάει για να πάρει καλά ρεύματα. Το ίδιο ισχύει και για ατμοποιητές. Ευτυχώς που επικράτησε αυτή η τάση, γιατί το άτμισμα δεν είναι για λίγους, είναι μαζικό "άθλημα" και πρέπει όλοι όσοι θέλουν να κόψουν το τσιγάρο να μπορούν με εύκολο και οικονομικό τρόπο.

Φυσικά, όποιος θέλει κάτι τις το ακριβό, και μπορεί να το αποκτήσει, καλώς να το αποκτήσει, εκείνος ξέρει πώς θα καταναλώσει το προϊόν του κόπου του, αλοίμονο. Αυτό δεν σημαίνει πως όσοι ατμίζουν με οικονομικό εξοπλισμό, δεν το ευχαριστιούνται.

• Ο/Η makis66, higraf, spyros1 και 3 άλλοι τους αρέσει αυτό

#9 Subtank55

Subtank55

Ατμιστής

• Μέλη
  • 63 Δημοσιεύσεις
  • LocationAthens

Δημοσιεύθηκε 09 Δεκέμβριος 2016 - 09:13 πμ

οχι βέβαια , το θεμα πλέον ειναι να μένουμε μακρια απο το κανονικό τσιγάρο , με έναν τροπο που να μας ικανοποιεί εμας, και οχι να ικανοποιήσει τον εγωισμό μας το φαίνεσθαι και δεν ξέρω εγω τι άλλο η ακόμα και την οπτική του αλλου που θα το δείξουμε η θα το δει τυχαία στο χερι μας.

πανε οι καλές εποχες που έρεαν τα μεροκάματα και ο παράς στις τσεπες πολλών και δεν μας ένοιαζε το κοστος.  αυτά....last year που λενε και στο χωρίο μου.....

και εγω ,υπήρξε περίοδος που με ένοιαζε να ειναι καλός ο ατμοποιητης και οχι ψευτιά , να εχει γνησιότητα και καλα υλικά οπως τοτε πίστευα. και μετα? παρε το ενα δοκίμασε το αλλο έσπασε ο ενας τράβα να βρεις γνήσια καλα ανταλλακτικά......αλυσίδα τα έξοδα.

και που κατέληξαν ολα αυτα ,και αν οχι ολλα μερικά? στην βιτρίνα να τα γυαλίζω που και που σαν τις γιαγιάδες μας τα ασημικα , να θυμούνται καλές ένδοξες εποχές...

τωρα ομως ανοίξανε τα ματάκια πλεον μετα απο πολλές περιττές αγορές χωρις ουσία τελικά. 

εγω τσιγάρο δεν θελω να κανω , απο εκεί και πέρα ας κανει ο ατμιστικος μου εξοπλισμός και ενα 50 ευρο σύνολο. αρκει να με κορεζει και ολα οκ!!!

:thumbup1:  :pipila:

• Ο/Η makis66, higraf, spyros1 και 4 άλλοι τους αρέσει αυτό

#10 mankar72

mankar72

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 09 Δεκέμβριος 2016 - 01:24 μμ

Ένας ακριβός ατμιστικός εξοπλισμός θα σας προσφέρει καλύτερη ποιότητα ατμίσματος;

Η δική μου απάντηση στην ερώτηση είναι "Όχι απαραίτητα".

Και εξηγούμαι. Υπάρχουν εκεί έξω πολλές επιλογές για όλα τα βαλάντια που μπορούν να σου δώσουν εξαιρετική ατμιστική απόλαυση. Ποιος μπορεί να μου πει ότι το ξυλομοντάκι του Craven επειδή είναι φτηνό δεν αποδίδει καλά. Ατμοποιητές όπως ο Avocado και ο Limitless βάζουν κάτω σε απόδοση πολλούς ακριβότερους άτμο. Ποιος μπορεί να αμφισβητήσει την απόδοση του pico και του Evic VTC mini? Από την άλλη ποιος μπορεί να αμφισβητήσει την απόδοση ενός dicodes ή ενός Provari. Υπάρχουν πολύ καλά μοντ με DNA75 γύρω στα 100€ και άλλα πάνω από 300€. Τα ακριβότερα αποδίδουν καλύτερα ενώ έχουν την ίδια πλακέτα?    

Αυτό λοιπόν που θέλω να πω είναι πως πλέον υπάρχουν τόσες πολλές επιλογές που ανεξαρτήτως χρημάτων μπορείς να επιτύχεις άριστο άτμισμα. Στην τσέπη και στα γούστα του καθενός είναι να κάνει τις επιλογές του.

• Ο/Η higraf, spyros1, vagskarm και 3 άλλοι τους αρέσει αυτό

#11 makis206

makis206

Συντονιστές

• Μέλη
  • 163 Δημοσιεύσεις
  • LocationΗράκλειο

Δημοσιεύθηκε 09 Δεκέμβριος 2016 - 05:24 μμ

Θυμάται κανείς τον Wave της Atmizoo που ξεκίνησε την τιμή λιανικής του στα 120 περίπου ευρώ (δεν θυμάμαι ακριβώς ) και μετά από την κατακραυγή στα φόρουμς περί χρησιμοποίησης υλικών που είχαν μείνει στο ράφι εδώ και χρόνια (για το "Βayou" τανκ αν δεν κάνω λάθος.. ) από παλιότερους ατμοποιητές της εταιρίας, αλλά και μετά τις περιορισμένες πωλήσεις που έκανε -ίσως και λόγω της κατακραυγής αυτής-, ξαφνικά η τιμή του έπεσε στα 70 περίπου ευρώ; Έτσι σε μια στιγμή;

Συνεπώς όχι από μένα, ακριβό δεν σημαίνει και καλό, ότι αξίζει τέλος πάντων αυτά που ξόδεψες για να το αποκτήσεις. Θα βρεις ακριβά διαμάντια, θα βρεις όμως και σε τιμές χώμα. Και το αντίθετο. Και δεν χωράει αμφιβολία. :D
  • spyros1, mankar72 και poseidonas7 αρέσει

#12 poseidonas7

poseidonas7

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 09 Δεκέμβριος 2016 - 07:54 μμ

Ειδικα για μοντακια δεν νομιζω οτι καποιος πρεπει να ξοδεψει μια περιουσια με τα σημερινα οικονομικα δεδομενα για να ατμισει ποιοτικα.Προσωπικα ειμαι fun της eleaf και πλεον με μικρο κοστος ατμιζω ποιοτικα και εχω και αξιοπιστια.Εαν ειχαν και σταθερη ποιοτητα οι κινεζοι στους κλωνοατμο πιστευω θα ημασταν 100% καλυμενοι αλλα προς το παρον αδιαφορω για τα ελαχιστα προβληματα που εχουν απο τη στιγμη που παιρνω φουλ γευση και αποδοση σαν τους γνησιους.Επισης αδιαφορω και γελαω με τις τιμες των γνησιων και ιδιαιτερα με τις μαρκετινιστικες βλακειες που εφευρουν καθε φορα για να τα αρπαξουν.Επισης αδιαφορω για τα τζαμακια απο τη νασα που δεν σπανε τα ορινγκς απο εξωτικο υλικο και το μοναδικο ατσαλι που δεν προκαλει καρκινο.Προτιμω το πουγκι απο την φινετσατη ξυλινη κασα και το καθε ζιρκονιο η σκ@τονιο που μας σερβιρουν καθε φορα.Τελος συνεχιζω να εχω στην κατοχη μου τον εβιβα τον τελευταιο τιμιο ελληνικο ατμοποιητη με γευση και ποιοτητα στο θεο και λυπαμαι που μια τοσο τιμια και πραγματικη προσπαθεια δεν αγκαλιαστηκε απο την αποδοχη και τη φημη που της αξιζε και δεν συνεχιστηκε με καινουργια προτζεκτς!!!

• Ο/Η giorgos maniadakis, spyros1, elixir και 2 άλλοι τους αρέσει αυτό

μονο clapton ..τιποτις αλλο..

#13 Antonis222

Antonis222

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 31 Αύγουστος 2017 - 11:35 πμ

Νομιζω οτι ο κανονας "οτι πληρωνεις παιρνεις" σε λιγα πραματα στη ζωη δεν ισχυει... Γνωμη μου βεβαια.

#14 vagskarm

vagskarm

Ατμιστής

• Μέλη
  • 123 Δημοσιεύσεις
  • LocationΑθήνα

Δημοσιεύθηκε 01 Σεπτέμβριος 2017 - 06:57 πμ

Η φράση "ότι πληρώνεις παίρνεις" είναι σχετική. Π.χ. ο κλώνος hussar που έχω, τον πλήρωσα σχεδόν το 14% του original, όμως η ατμιστική εμπειρία είναι 90% του original, καθώς και η ποιότητα κατασκευής του, λίγο πιο κάτω. Εδώ δεν ισχύει ο "κανόνας". Ή να πάμε σε μοντάκια, παίρνεις ένα ακριβό και ένα φτηνό. Το ακριβό με λίγο "καλύτερο ρεύμα" (στο φτηνό ίσως χρειαστεί να το καλιμπράρεις γιατί όταν σου δείχνει 14w είναι πραγματικά 13.8 άρα το πας 14.3 και πατσίζεις). Τώρα, η διαφορά του 0.2w μεταξύ ένδειξης και πραγματικότητας επιβεβαιώνει τον "κανόνα" ?

Μου έχει τύχει και σε καλοκαιρινά μπλουζάκια των 4 ευρώ έκαστο, να τα φοράω 3η συνεχόμενη χρονιά και να είναι μια χαρά. Βέβαια και 2 χρονιές να με έβγαζαν, πάλι είναι ισάξια των lacoste που με την διαφορά τιμής θα έπρεπε να σε βγάζουν 30ετία και βάλε το ένα. Εδώ πού πάει η εφαρμογή του κανόνα ?

• giorgos maniadakis του αρέσει

#15 Antonis222

Antonis222

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 01 Σεπτέμβριος 2017 - 11:51 πμ

Σε ολα τα πραματα υπαρχουν εξαιρεσεις και οταν εχει να κανει με μπλουζακια ναι θα το κανω. Αλλα σε πραματα οπως φαγητο, θεματα υγειας και γενικα το τι βαζω μεσα στο σωμα μου δε θα το ρισκαρα... Εσυ ρισκαρε το.

#16 Larry

Larry

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 22 Ιανουάριος 2018 - 11:44 πμ

Δεν νομίζω το οτι έχει να κάνει με τον ακριβό ,αλλά με τον σωστό εξοπλισμό. Υπάρχουν πολλοί ατμοποιητές που δεν αντιστοιχούν στο κόστος τους .Θεωρώ ότι ο διάολος κρύβεται στις λεπτομέρειες και είναι αυτές που καθορίζουν το αποτέλεσμα. Απο το βαμβάκι και το σύρμα μέχρι την μπαταρία και την πλακέτα του μοντ. Επίσης εαν υπολογίσεις ότι τα υγρά παίζουν διαφορετικά σε κάθε ατμοποιητη , η επιλογή του εξοπλισμού δεν έχει κάποια έτοιμη συνταγή αλλά είναι προϊόν προσωπικών επιλογών και συνθέσεων .    

• giorgos maniadakis και nikoss rocket αρέσει

#17 trent

trent

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 22 Ιανουάριος 2018 - 09:31 μμ

Κατά την άποψή μου στον τομέα της τεχνολογίας,  όταν ένα προϊόν είναι ακόμα καινοφανές και οι εταιρείες "ψάχνονται" να βρουν λύσεις στα διάφορα προβλήματα που προκύπτουν,  προφανώς παίζει ρόλο η μάρκα και το κύρος της εταιρείας. Όσο όμως περνάει ο καιρός και η τεχνολογία εκδημοκρατίζεται , έχει λιγότερη σημασία το όνομα του κατασκευαστή. Παραδείγματα υπάρχουν πολλά από τον χώρο των υπολογιστών, των τηλεοράσεων , των αυτοκινήτων και πάει λέγοντας. Abs για παράδειγμα πρωτοέβαλαν στα αυτοκίνητα οι Mercedes. Τώρα έχουν όλα, είναι και υποχρεωτικό , οπότε ένα άλφα επίπεδο έχουν όλα τα αμάξια, από τα Γερμανικά μέχρι τα Κορεάτικα. Πιστεύω ότι η τεχνολογία στο άτμισμα σιγά σιγά πιάνει κάποια στάνταρ και σε λίγο καιρό οι περισσοτερες συσκευές θα γίνουν σαν τα πλυντήρια ή τα ψυγεία. Θα υπάρχουν μεν και τα ακριβά ,για εκείνους που έχουν τα ανάλογα χρήματα, αλλά τη δουλειά του θα μπορεί να την κάνει κανείς και με τις πιο προσιτές λύσεις.

• giorgos maniadakis και nikoss rocket αρέσει

#18 Vasilis Bourts

Vasilis Bourts

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 27 Απρίλιος 2018 - 08:43 μμ

Σαφως και θα κανει τη vaping εμπειρια ακομη πιο ευχαριστη, αφου τα ακριβα atomizers προσφερουν πολυ καλυτερη αποδωση της γευσης και ακομη μεγαλυτερο "ντουμανι"(σε συνδιασμο φυσικα με ενα εξ'ισου καλο mod). Παρ' ολα αυτα ομως δεν θα προτεινα εναν ακριβο εξοπλισμο σε εναν ανθρωπο ο οποιος θελει να μεταβει απο το καπνισμα στο vaping, ενα καπνικο set οπως για παραδειγμα τα: eleaf istick basic και aspire pockex ειναι οτι πρεπει για εναν πρωην καπνιστη. Τωρα απο την αλλη πλευρα, σε οποιον αναζητα το full vaping experience (μεγαλα ντουμανια, καλη αποδωση της γευσης κλπ.) Θα συνηστουσα ενα ακριβο και δυνατο kit.

Απαντήστε στο θέμα

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη

Καλωσήρθατε!
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση κάντε εγγραφή.