Μετάβαση σε περιεχόμενο

Toggle shoutbox Chat Open the Shoutbox in a popup

@  makis66 : (21 Φεβρουάριος 2017 - 04:32 πμ)

:goodnight: και :Kalimera: :nani:

@  makis66 : (21 Φεβρουάριος 2017 - 02:15 πμ)

Νωρίς πήγατε για ύπνο όλοι. Πάλι μόνος έμεινα. :NevraKlama: :NevraKlama: :NevraKlama:

@  ambient : (21 Φεβρουάριος 2017 - 01:54 πμ)

Καληνύχτα :Count_Sheep: :nani:

@  annastas : (21 Φεβρουάριος 2017 - 12:28 πμ)

γκουντ νάιτ... :sleep35:

@  drum : (21 Φεβρουάριος 2017 - 12:26 πμ)

καληνυχτα

@  drum : (21 Φεβρουάριος 2017 - 12:23 πμ)

:biggrin:

@  NasoDuko : (21 Φεβρουάριος 2017 - 12:23 πμ)

τεσπα ,νυχτες :goodnight:

@  NasoDuko : (21 Φεβρουάριος 2017 - 12:22 πμ)

ε καθε μερα.καποιοι ντρεπονται να μιλησουν στο τσατ χαχαχχα

@  drum : (21 Φεβρουάριος 2017 - 12:19 πμ)

να μου τον φιλησεις λεμε.

@  NasoDuko : (21 Φεβρουάριος 2017 - 12:12 πμ)

απλα ειναι και μεγαλος ,καθε φορα που παιζει ο ολυμπιακος ξεκιναει το εγκεφαλικο χαααχα

@  drum : (21 Φεβρουάριος 2017 - 12:10 πμ)

μεσα επεσε παντως... οπως το ειπε εγινε.

@  NasoDuko : (21 Φεβρουάριος 2017 - 12:07 πμ)

ελα να το πεις και στον πατερα μου που ξεκινησε με την φραση ο ολυμπιακος θα φαει κοκκινη ,ειναι ο ιδιος που εδωσε το πεναλτυ πέρυσι παλι με την αεκ αχαχαχα

@  drum : (21 Φεβρουάριος 2017 - 12:06 πμ)

μαπα ματς ηταν.

@  NasoDuko : (21 Φεβρουάριος 2017 - 12:00 πμ)

πολυ ξυλο εχτες,,,

@  drum : (21 Φεβρουάριος 2017 - 12:00 πμ)

φταιει κι αυτος.

@  NasoDuko : (20 Φεβρουάριος 2017 - 11:59 μμ)

ο γαυρος φταιει ?

@  drum : (20 Φεβρουάριος 2017 - 11:57 μμ)

ειμαι σε αποτοξινωση.

@  NasoDuko : (20 Φεβρουάριος 2017 - 11:56 μμ)

:vapicon_zps7d42324b:

@  NasoDuko : (20 Φεβρουάριος 2017 - 11:54 μμ)

τελικα θα παμε για ποταρα ,η να πεσω ?

@  drum : (20 Φεβρουάριος 2017 - 11:53 μμ)

σκουπας. χαχαχα

Φωτογραφία

Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα?

8 απαντήσεις στο θέμα

#1 neos

neos
  • Μέλη
  • 27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 10 Σεπτέμβριος 2016 - 02:20 μμ

- Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα κυκλοφορούν εδώ και καιρό στην αγορά. Έχουν γίνει δημοφιλή !
Επειτα από την απαγόρευση του καπνίσματος σε εσωτερικούς. χώρους .
Καθώς και από τις πολλαπλές αυξήσεις των φόρων καπνού. Θεωρείτε ότι είναι σύμπτωση οι ανακοινώσεις περί απαγόρευσης του ηλεκτρονικού τσιγάρου με νικοτίνη να έρχονται την ίδια ακριβώς περίοδο με αυτές για την αύξηση των φόρων στα τσιγάρα;
24b1cd7902102f417ca5cf00fae75c6a.jpg

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#2 tzifos_f1

tzifos_f1
  • Μέλη
  • 341 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 11 Σεπτέμβριος 2016 - 11:21 πμ

Δεν είναι σύμπτωση αλλά δεν είναι έτσι όπως νομίζεις, δηλαδή απαγορεύω το "ατμισμα" ---> τους σπρώχνω στα τσιγάρα.

Το κράτος θέλει $$$$$ ---> Αυξήσεις γενικώς ---> φόρο στα ηλ. τσιγάρα <--- αλλά για να δικαιολογήσει τον ΕΦΚ εκεί χωρίς νέο νομοθετικό πλαίσιο μόνο για αυτά (fast food) πρέπει να εξισώσει το άτμισμα με το κάπνισμα (= έτοιμο πλαίσιο) ---> περιορισμός στην χρήση των ΗΤ.

Ευτυχώς που αυτοί που μας κυβερνάνε είναι "αριστεροί" (με την πολύ ευρεία έννοια) "προοδευτικοί" και τα "βάζουν με το κατεστημένο" και ενίοτε το ΟΧΙ = ΝΑΙ και τουμπαλιν και κολοτούμπαλιν.

Στις μεθεπόμενες εκλογές του βλέπω να παίρνουν 6-7% και στις μεθεπόμενες να παίζεται αν θα μπουν στην βουλή... ελπίζω τουλάχιστον.

Ι <3 ΕΝΦΙΑ !!!!

• Ο/Η giorgos maniadakis, higraf, vagskarm και άλλος 1r τους αρέσει αυτό

#3 Giannis13

Giannis13
  • Μέλη
  • 5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 26 Νοέμβριος 2016 - 06:13 μμ

Για σας παιδιά κ από εμένα καινούργιος στο ατμισματος κ στο forum. Έχω ένα θέμα ατμιζα έτοιμο υγρό 80 20 11mg αλλά πιπιλα με αποτέλεσμα μικρή ενόχληση στο λαιμο κ την αίσθηση ότι έχω δέκατα πυρετου ενώ δεν έχω. Παρακαλώ τους έμπειρους να μου πουν την γνώμη τους. Ευχαριστώ.

#4 shadockan

shadockan
  • Συντονιστές
  • 298 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 26 Νοέμβριος 2016 - 06:24 μμ

Κατεβαζεις νικοτινη που δεν ειναι και η κυρια αιτια .....

Το κυριοτερο ομως , ειναι να κατεβασεις την PG που οπως αναφερεις ειναι στο 80%.

Εκτος και αν ειναι 80VG και 20PG , οποτε κοιταμε και παλι τη νικοτινη και το αρωμα.

Μπορει να ειναι κακης ποιοτητας η νικοτινη στο υγρο σου , μπορει να ειναι πραγματικα πολυ για τα γουστα σου με αποτελεσμα την υπερνικοτινωση (υπερνικοτινιαση τη λενε πολλοι) .

Στη συνεχεια υπαρχει και το αρωμα .

Πολλα αρωματα για πολλους ατμιστες ειναι βαρια και υπαρχει αντιδραση απο τον οργανισμο ....

• Ο/Η spyros1, tzifos_f1, Giannis13 και άλλος 1r τους αρέσει αυτό

#5 Giannis13

Giannis13
  • Μέλη
  • 5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 26 Νοέμβριος 2016 - 09:47 μμ

Σε ευχαριστώ πολύ shadockan για τα φώτα σου θέλει όντως πολλά πειράματα όσο για την αναλογία είναι 80vg 20pg και σκεφτόμουν αρχικά να ρίξω την νικοτινη με περίπου τις ίδιες αναλογίες όπου έχω ακούσει όσοι είχαν θέματα ήταν με pg.να σαι καλά.
  • shadockan του αρέσει

#6 elixir

elixir
  • Μέλη
  • 45 Δημοσιεύσεις
  • LocationΑθήνα

Δημοσιεύθηκε 26 Νοέμβριος 2016 - 09:50 μμ

Δεν νομίζω να υπάρχουν συμπτώσεις.

Κάθε μέρα σκέφτονται τι υπάρχει ακόμη να φορολογήσουν. Μόνο με εξίσωση ατμίσματος - καπνίσματος θα είχαν μ΄ένα σμπάρο δύο αυξήσεις. 

Ακόμα κι αν κάποιοι μετά την υπερφορολόγηση του η.τ., το γυρίσουν ξανά στο κ.τ. την φορολογία δεν την γλιτώνουν.

Την ομορφιά δεν έχουν βρει τρόπο να φορολογήσουν ακόμα αλλά που θα πάει, θα τον βρουν. :biggrin:

Όσον αφορά στους εσωτερικούς χώρους, προσωπικά το βρίσκω γελοίο. Κι αναφέρομαι σε κανονική χρήση κι όχι "κάνω τα ντουμάνια της ζωής μου και χορεύω μέσα από αυτά" - σύμφωνα με τα βιντεάκια που κυκλοφορούν.  Και πάντα σεβόμενοι τους χώρους που πραγματικά δεν πρέπει να ατμίζει κανένας. 

• MyVapeClub και spyros1 αρέσει

#7 poseidonas7

poseidonas7
  • Μέλη
  • 40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 14 Δεκέμβριος 2016 - 01:10 πμ

Παιδια οτι και να κανουν εμεις βασεις νικοτινης θα βρισκουμε απο εξωτερικο ακομα και ολλα τα δεματα να ανοιγουν .Απλα να σας πω οτι φερνω βαση νικοτινης απο κινα hiliq εξαιρετικης ποιοτητας 100αρα κατασπρη και αοσμη επιπεδου rts για οσους γνωριζουν την καλυτερη νικοτινη στον πλανητη που βγαζει ο αμερικανος.Ο κινεζος γραφει απεξω οτι ειναι φυτικη γλυκερινη και μαλιστα βαζει και πιστοποιητικα στη συσκευασια και μου τη στελνει με  feedex σε 3-4 εργασιμες το πολυ στην πορτα μου.Δεν υπαρχει περιπτωση να την κατασχεσουν διοτι η φυτικη γλυκερινη εχει και αλλες χρησεις εκτος εαν μας αναγκασουν να την περναμε χημειο που το βλεπω απιθανο.Τελος αρωματα και παλι θα βρισκουμε με το  κιλο απο ολλο το κοσμο και ουτε αυτα  μπορουν να τα απαγορεψουν διοτι χρησιμοποιουνται ευρεως  στα φαγητα στη ζαχαροπλαστικη στα παγωτα...αρα ας κανουν οτι γουσταρουν με την φορολογια ...εμεις οτι και αν γινει υγρα να ατμισουμε θα εχουμε.

• giorgos maniadakis, shadockan και teo77 αρέσει

μονο clapton ..τιποτις αλλο..

#8 tzifos_f1

tzifos_f1
  • Μέλη
  • 341 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 17 Δεκέμβριος 2016 - 04:21 μμ

Ποσειδώνα, δώσε κανένα link βρε!

#9 poseidonas7

poseidonas7
  • Μέλη
  • 40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 17 Δεκέμβριος 2016 - 05:05 μμ

http://www.hiliq.com...tine-base-100ml

στειλτε μηνυμα να ξαναβαλουν την ελλαδα στις αποστολες διοτι δεν στελνουν ελλαδα πλεον παρα μονο οσοι εχουν παλιους λογαριασμους οπως εγω...

http://www.vapingzon...id/pid-592.html

στελνουν ελλαδα με usps..εχω παραγγειλει αμετρητες φορες πριν τα καπιταλς διοτι δεχονται μονο καρτα.πλεον οι καρτες παιρνανε παντου και ετσι μπορει καποιος να παραγγειλει απο κει.

επισης εδω εχει φοβερα καπνικα αρωματα για τους λατρεις των ξηρων καπνικων που γλυκιζουν ελαχιστα...οπως το realcigar και το blackcigar...

https://www.rtsvapes...cotine_s/42.htm

http://www.hellocig....-nicotine-250ml

για τη hiliq που γραφω παραπανω οι κινεζοι εστελναν κανονικα ελλαδα αλλα σταματησαν..τους εκανα μια ερωτηση γιατι θελουν πολλοι φιλοι μου να παραγγειλουν και μου απαντησαν οτι ειχαν πολλες επιστροφες λογο τελωνειου..λογικο διοτι στελνουν μονο με dhl και feedex kai καποιοι προφανως νομιζαν οτι παραγγελναν απο fastech kai εβαζαν την αρτα και τα γιαννενα μεσα και προφανως περναγαν ελεγχο,το τσεκουρωμα μεγαλο και δεν παραλαμβαναν...εμενα μου στελνουν με feedex αλλα βαζω ενα 100μελο μεσα και invoice 20δολα και ετσι δεν εχω θεμα...οι κινεζοι μου ειπαν οτι ισως να ξαναβαλουν την ελλαδα στις αποστολες...μακαρι 

• giorgos maniadakis, teo77 και tzifos_f1 αρέσει

μονο clapton ..τιποτις αλλο..

Απαντήστε στο θέμα

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη