Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φωτογραφία

Υγρά αναπλήρωσης 'American Stars'

32 απαντήσεις στο θέμα

Δημοσκόπηση: Καλύτερη γεύση american stars (4 μέλος(η) έχουν ψηφίσει )

Καλύτερη γεύση american stars

1. peanut butter (0 ψήφοι [0.00%])

Ποσοστό της ψήφου: 0.00%

2. jamaican fruits (0 ψήφοι [0.00%])

3. miss maple (1 ψήφοι [25.00%])

Ποσοστό της ψήφου: 25.00%

4. big swapple (0 ψήφοι [0.00%])

5. Honey Hornet (1 ψήφοι [25.00%])

Ποσοστό της ψήφου: 25.00%

6. Milk moooo (0 ψήφοι [0.00%])

7. easy rider (2 ψήφοι [50.00%])

Ποσοστό της ψήφου: 50.00%

8. r2y2 (0 ψήφοι [0.00%])

Ψήφισε Οι Επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1 MyVapeClub

MyVapeClub

Root Admin

• Διαχειριστές
  • 323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 06 Μάιος 2016 - 02:33 μμ

fgdvxxc-e1435224135116.jpg

Κάνω  την παρουσίαση αυτής της εταιρίας λόγω του ότι έχω ατμίσει τα περισσότερα της σειράς και για κάποιο λόγο έχει γίνει μια απ' τις αγαπημένες μου .Πιθανόν γιατί συνδυάζει (κατά τη γνώμη μου πάντα) καλή ποιότητας βάση και αρωμάτων σε οικονομική τιμή.

Big Swapple

Το δοκίμασα σε subtank.

Έγινε το αγαπημένο μου της σειράς μόλις το άτμισα αμέσως..Το συστήνω σε όσους θέλουν να φύγουν απ το καπνικό. Ξυνόγλικη καραμέλα απο μήλο.

Κατά την εκπνοή έχει μια γεύση ξινού μήλου ενώ στο τελείωμα δίνει μια απίστευτη γεύση απο καραμελομένο μήλο.

10/10 διότι είναι η καλύτερη γεύση μήλου απ' όσες άλλες δοκίμασα

Easy Rider

Το δοκίμασα σε Kayfun lite + και μου κέντρισε το ενδιαφέρον.Η γεύση του μου θύμιζε πολύ Prime 15 της Halo ίσως και λίγο cuban cigar απο liqua καθώς μου έδινε στο τέλος ένα τελείωμα απο φουντούκι και λίγο σοκολάτα που μ' άρεσε αρκετά. Όμως η περιγραφή που δίνει η εταιρία «εκλεκτή καπνική γεύση, με μία δόση σκόνης δρόμου σε απαλό σώμα» δεν έχει σχέση με αυτό που πραγματικά είναι.Δεν είναι τόσο  καπνικό οσο περιμένα. Επείσης προσωπικά με κούρασε για όλη μερα. Παρόλ' αυτά είναι ωραίο ειδικά για τους λάτρεις των ελαφριών καπνικών. 

8,5/10 διότι η περιγραφή δεν έχει πολυ σχέση με τη γεύση του

R2Y2

Το δοκίμασα σε kayfun lite+

Καπνική γεύση ευχάριστη για όλη τη μέρα.Γεύση tobacco με μικρές νότες απο βανίλια και καραμέλα. Θα το χαρακτήριζα σαν γεύση ναργιλέ.Αυτό μου θυμίζει όταν το ατμίζω.

8/10 διότι μου θυμίζει περισσότερο ναργιλέ παρα γεύση ηλεκτρονικού τσιγάρου

Strawberry Cheescake

To δοκίμασα σε Squape rs.

Στην αρχή δε μ' άρεσε καθόλου.Είχε γλυκό τελειώμα αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω οτι έχει να κάνει με φράουλα cheescake.H γεύση του παρόλ' αυτά ήταν χαρακτηριστική και επείδη το άτμιζα όταν έλειπα σε ταξίδι η γεύση του μου έρχεται στο μυαλό και μου θυμίζει το ταξίδι αυτό.

7,5/10 μόνο και μόνο επειδή επειδή εχει χαρακτηριστική γεύση

Strawberry Fields Forever

To δοκίμασα σε Dripper.

Πολύ ωραία γεύση απο φρεσκοκομμένες φράουλες καλυμμένες με ζάχαρη.

Μου άρεσε πάρα πολύ αν και στο τέλος μου άφηνε μια άσχημη γεύση ''φαρμακίλας''.

7,5/10 θα έβαζα παραπάνω αν δεν είχε τελείωμα ''φαρμακίλας''

Nutty Butty Cookie

Το δοκίμασα σε Squape rs.

Στην αρχή μ'αρεσε πολύ γιατί έπαιρνα έντονη τη γεύση σοκολάτας με μπισκότο και ξηρούς καρπούς. Μετά απο λίγη ώρα όμως με κούρασε λόγω των πολλών αρωμάτων που έπαιρνα απ' αυτό το υγρό.

Το συστήνω σε όσους αρέσει πολύ να ατμίζουν σοκολάτα.

8/10 γιατί με κούρασε για όλη μερα

Peanut Butter

Δοκιμή σε Dripper.

Εξαιρετική γεύση βούτυρου με ξεροκάρπια που αφήνει ενα ωραίο τελειώμα στον ουρανίσκο.

Κατά τη διάρκεια της εκπνοής γίνεται αντιληπτή και η ύπαρξη μάυρης σοκολάτας

9/10 μ' αρεσε πολύ αυτό το υγρό.

Σημερά θα δοκιμάσω jamaican fruits,bluberry cheescake και red indiana και θα σας πω εντυπώσεις

• giorgos maniadakis και savo αρέσει

#2 MyVapeClub

MyVapeClub

Root Admin

• Διαχειριστές
  • 323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 07 Μάιος 2016 - 06:43 μμ

Συνεχίζω με την δοκιμή απο Jamaican Fruits american stars.
Δοκίμασα σήμερα στο dripper μου (derringer)

Jamaican Fruits

Μια ανάμεικτη γεύση απο ανανά με ροδάκινο και amaretto.

Με μπέρδεψε πολύ στην αρχή και ακόμα δε μπόρεσα να το συνηθίσω.

Για τους λάτρεις των φρουτένιων γεύσεων και μόνο είναι μια καλή επιλογή.

8/10 γιατί δεν είναι για όλη τη μέρα

#3 MyVapeClub

MyVapeClub

Root Admin

• Διαχειριστές
  • 323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 08 Μάιος 2016 - 01:54 πμ

Συνεχίζω με την δοκιμή  Red Indiana από american stars.
Δοκιμή σε lemo2

Red Indiana

Μόλις την άτμισα νόμιζα πως έκανα την RY2Y. H ομοιότητα είναι τεράστια.

Δυνατό καπνικό υγρό με νότες παραδοσιακού αμερικάνικου καπνού που θυμίζει πολύ ναργιλέ.

Μου αρέσει πολύ και θα το συνδύαζα ειδικά με ποτό τις βραδινές ώρες.

9/10 νομίζω του αξίζει

#4 savo

savo

Ατμιστής

• Μέλη
  • 60 Δημοσιεύσεις
  • LocationMYK

Δημοσιεύθηκε 13 Μάιος 2016 - 07:57 μμ

Μόνο το Γιόκο Τσόκο έχω κάνει και δεν ήταν κακό, Σοκολατίτσα με την καρυδά να δίνει μικρή οξύτητα.

#5 MyVapeClub

MyVapeClub

Root Admin

• Διαχειριστές
  • 323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 14 Μάιος 2016 - 03:36 πμ

το μηλαρακι (big swapple) που κανω τωρα παντως ειναι αψογο και δεν αφηνει και καθολου καταλυπα στην αντισταση λογω του οτι ειναι αχρωμο

#6 makis206

makis206

Συντονιστές

• Μέλη
  • 163 Δημοσιεύσεις
  • LocationΗράκλειο

Δημοσιεύθηκε 16 Μάιος 2016 - 09:13 πμ

Σε όσους αρέσει το supreme της eliquidFrance θα προτείνω να δοκιμάσει το Honey Hornet της American Stars, πρόκειται για νέο υγρό της εταιρείας και στην περιγραφή αναφέρει αρώματα καρύδας, γάλατος, δημητριακού, μπανάνας και μελιού. Μόλις το αγόρασα και στις πρώτες τζούρες άρχισε να μου θυμίζει έντονα το supreme με πιο απαλή όμως την ένταση της καρύδας που σε ομαλή ισορροπία με το μέλι βγαίνει ένας πολύ όμορφος συνδυασμός στο τέλος. Όσο το ατμίζω στον cloud one αρχίζουν να βγαίνουν σιγά σιγά και τα άλλα αρώματα που όμως θα έλεγα ότι βρίσκονται απολύτως δεμένα μεταξύ τους (γάλα δημητριακό και μπανάνα δηλαδή ) και αναλαμβάνουν να κάνουν μια ξεχωριστή "αντίδραση" με τη "μελοκαρύδα, όπως γίνεται ας πούμε με μια γλυκόξινη σάλτσα.
Από τις πρώτες κιόλας τζούρες άρχισα να το λατρεύω αυτό το πράγμα, δεν ήμουν ποτέ φαν της εταιρείας κι όμως μ'αυτό εδώ το υγρό άρχισα να αισθάνομαι το ίδιο όμορφα με τότε που έπεσε για πρώτη φορά στα χέρια μου το Relax - γεύση η οποία με κούρασε μετά από εκατοντάδες συνεχόμενα ml :D

Το Honey Hornet το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους όσους αγαπούν γεύσεις του είδους, δεν το περίμενα ούτε κι εγώ τέτοιο αποτέλεσμα αφού ειδικά η καρύδα και το μέλι δεν βρίσκονται πλέον στην προτίμησή μου όσον αφορά το άτμισμα αποκλειστικά. Εδώ όμως υπάρχει μια ωραία αντίθεση και τελικά ένα αποτέλεσμα απίθανο, σχεδόν μοναδικό!
Θα το ξαναπάρω σίγουρα, με βλέπω μάλιστα να τα παίρνω τρία τρία τα μπουκαλάκια όπως τότε με το Relax, βρήκα νέα καθημερινή και ολοήμερη απόλαυση μου φαίνεται.

Θέλω οπωσδήποτε να δοκιμάσω και το νέο Milky Moo της εταιρείας, δεν το είχε ακόμα διαθέσιμο το κατάστημα που πήγα όμως. Επιφυλάσσομαι.. :)
  • MyVapeClub και m1chael αρέσει

#7 makis206

makis206

Συντονιστές

• Μέλη
  • 163 Δημοσιεύσεις
  • LocationΗράκλειο

Δημοσιεύθηκε 16 Μάιος 2016 - 09:16 πμ

Ξεχάστηκα.. :D

53368173a638de690842c2e71794d8be.jpg

#8 MyVapeClub

MyVapeClub

Root Admin

• Διαχειριστές
  • 323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 16 Μάιος 2016 - 01:52 μμ

τη σκεφτομουν κ εγω ομως λογο του μελιου λεω αστο.αλλα θα τη παρω αν ειναι ετσι οπως λες..θελω επεισης να δοκιμασω και τις αλλες καινουργιες της σειρας

#9 makis206

makis206

Συντονιστές

• Μέλη
  • 163 Δημοσιεύσεις
  • LocationΗράκλειο

Δημοσιεύθηκε 16 Μάιος 2016 - 04:06 μμ

Αν σε βοηθάει, είναι το λιγότερο μπουχτιστικό με μέλι υγρό που έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα.. :)
  • MyVapeClub του αρέσει

#10 m1chael

m1chael

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 37 Δημοσιεύσεις
  • LocationHeraklion Crete

Δημοσιεύθηκε 16 Μάιος 2016 - 09:04 μμ

Τα υγρά με μέλι μην τα φοβάστε όταν το μέλι υπάρχει για να δέσει γεύσεις. Στο συγκεκριμένο δεν κυριαρχεί αλλά για μένα είναι αυτό που το κάνει ολοήμερο, η μπανάνα δεν είναι βαριά όπως το supreme το οποίο προσωπικά δεν μπορώ να το ατμίσω. Εξαιρετικό υγρό και μη αναμενόμενο από την American Stars ;)

• makis206 του αρέσει

#11 MyVapeClub

MyVapeClub

Root Admin

• Διαχειριστές
  • 323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 16 Μάιος 2016 - 10:18 μμ

με ψησατε να το παρω..το μιλκ τι λεει? ας μας πει καποιος

(ασχετο εβαλα Poll πανω  ψηφιστε)

#12 m1chael

m1chael

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 37 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 16 Μάιος 2016 - 11:32 μμ

Άγνωστο, ψάξαμε αλλά δεν το βρήκαμε εδώ στο Ηράκλειο οπότε αγνοούμε.. Είμαι αρνητικά προκατειλημμένος με την φράουλα της american stars πάντως γιατί είναι από αυτές που βγάζουν φαρμακίλα κατά την γνώμη μου

#13 makis206

makis206

Συντονιστές

• Μέλη
  • 163 Δημοσιεύσεις
  • LocationΗράκλειο

Δημοσιεύθηκε 16 Μάιος 2016 - 11:50 μμ

Το κατάστημα είπε πως θα φέρει σύντομα και το milky moo πάντως, μόλις κάνει την εμφάνισή του εδώ θα είμαστε κι εμείς. ;)

#14 MyVapeClub

MyVapeClub

Root Admin

• Διαχειριστές
  • 323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 17 Μάιος 2016 - 02:06 πμ

εννοειτε το γνωστο μπακαλικακι στην αλικαρνασσο?  αυτος μου ειχε πει οτι μαλλον δε θα ξαναφερει american stars

#15 makis206

makis206

Συντονιστές

• Μέλη
  • 163 Δημοσιεύσεις
  • LocationΗράκλειο

Δημοσιεύθηκε 17 Μάιος 2016 - 08:55 πμ

Από Κονδυλάκη μεριά.. ;)

#16 makis206

makis206

Συντονιστές

• Μέλη
  • 163 Δημοσιεύσεις
  • LocationΗράκλειο

Δημοσιεύθηκε 17 Μάιος 2016 - 10:38 μμ

Έφτασε και το νέο χάρη στον Μιχάλη, εντυπώσεις σύντομα.. :D

62c1d0237f3c7ffbf7161db730ea1860.jpg

#17 m1chael

m1chael

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 37 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 17 Μάιος 2016 - 10:41 μμ

Χαχαχα εμπόριο! Τελικά τα βρήκα σε άλλο κατάστημα, αν και αγοράσαμε τα τελευταία κομμάτια.. Μεγάλη ζήτηση τα νέα υγρά της American Stars

• makis206 του αρέσει

#18 MyVapeClub

MyVapeClub

Root Admin

• Διαχειριστές
  • 323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 17 Μάιος 2016 - 10:59 μμ

αντε πειτε τι λεει αυτο; 10 το πηρες;

#19 makis206

makis206

Συντονιστές

• Μέλη
  • 163 Δημοσιεύσεις
  • LocationΗράκλειο

Δημοσιεύθηκε 17 Μάιος 2016 - 11:35 μμ

Λοιπόν ο αβοκάντο άρχισε πολύ νωρίς να δείχνει τις γεύσεις του "Moo", τελικά αυτόν τον ατμοποιητή θα τον προτείνω σε όλο τον κόσμο στο τέλος..
Υγρό με συνδυασμό φράουλας και λευκής κρέμας όπως αναφέρουν τα διάφορα sites, το ίδιο θα πω κι εγώ χωρίς να έχω καταφέρει να προσδιορίσω επ'ακριβώς ποια είναι αυτή η λευκή κρέμα προς το παρόν. Φέρνει σε κρέμα λιωμένου παγωτού βανίλιας αλλά. Ή που η πεντακάθαρη φράουλα που διακρίνεται στο υγρό είναι αρκετά γλυκιά και κάνει την κρέμα να μοιάζει με παγωτού, ή που όντως πρόκειται για κρέμα λευκού παγωτού και η φράουλα είναι πιο ουδέτερη τελικά σε γλύκα. Όπως και να'χει πρόκειται για έναν πολύ όμορφο συνδυασμό, "βούτυρο στο ψωμί" μου γι'αυτή την εποχή που αρχίζουν να σφίγγουν οι ζέστες!
Μη φανταστείτε παγωτό φράουλα πάντως, μιλάμε για δύο διαφορετικές γεύσεις που αν και είναι απόλυτα δεμένες μεταξύ τους, μπορούν να διαχωριστούν ξεκάθαρα μέσα στον ουρανίσκο του καθενός μας πιστεύω. Πιο πολύ σε milkshake ίσως.. ;)

Εγώ θα το ξαναπάρω οπωσδήποτε, δεν της τό'χα της εταιρίας αλλά με αυτά τα δυο υγρά και στις τιμές που τα εμπορεύεται (μέχρι σήμερα τουλάχιστον ) της βγάζω το καπέλο. Μπράβο τους γιατί δεν σταμάτησαν να "μαγειρεύουν" για εμάς κι όπως φαίνεται η φαντασία τους εξακολουθεί να δουλεύει όμορφα.! Και παρόλο που ο συνδυασμός φράουλα-γάλα δεν είναι πρωτότυπος η πρωτοφανής, εδώ δοκιμάζω ένα υγρό που εύκολα θα μπορούσε να μου το πουλήσει μια πιο "πρωτοκλασάτη" εταιρία στη διπλάσια σχεδόν τιμή.. ;)

#20 m1chael

m1chael

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 37 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 18 Μάιος 2016 - 03:47 πμ

Ξέρεις ότι θα διαφωνήσω σε μερικά πράγματα μαζί σου :P Βασικά το υγρό είναι καλό, μπορείς να το πεις και πιπίλα ενίοτε, αλλά γενικά αυτό το καλό έχουν τα αμερικαν σταρς.. Έχουν κάτι που κάνει ακόμα και τις αηδία γεύσεις μετά από λίγη ώρα να μην μπορείς να τις αποχωριστείς. 

Αλλά, ενώ η φράουλα είναι συμπαθητική, και η κρέμα θυμίζει κάπως παγωτό, βγάζει μια επιπλέον γεύση σαν μπαχαρικό, σαν λουλούδι δεν ξέρω πως να το προσδιορίσω.. Μπορεί να είναι και μέλι ανθέων (γελάμε τώρα)... Οπότε η κρέμα δεν είναι καθαρή, κάτι περίεργο υπάρχει σαν πρόσθετο αλλά δεν μπορώ να το προσδιορίσω και ούτε μπορώ να καταλάβω αν μου αρέσει η με χαλάει.

Καλή προσπάθεια πάντως, και όπως σου είπα και το βράδυ, θα ήταν ενδιαφέρον να τους δούμε να φτιάχνουν ένα οικονομικό cereal vape, σε κλασσική συνταγή δημητριακό γάλα, fruit loops ή κάτι αντίστοιχο ;)

Απαντήστε στο θέμα

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη

Καλωσήρθατε!
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση κάντε εγγραφή.