Μετάβαση σε περιεχόμενο

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  giorgos mani... : (26 Μάρτιος 2017 - 06:32 πμ)

την καλημερα μου σε όλη την ατμο παρεα , καλή Κυριακή σας ευχομαι με πολλα :vapicon_zps7d42324b:

@  ambient : (26 Μάρτιος 2017 - 03:17 πμ)

Καληνύχτα και από εμένα.

@  makis66 : (26 Μάρτιος 2017 - 03:05 πμ)

:goodnight: :nani:

@  spyros1 : (25 Μάρτιος 2017 - 10:16 μμ)

:biggrin: :biggrin: :biggrin:

@  spyros1 : (25 Μάρτιος 2017 - 10:14 μμ)

@  ηρακλης : (25 Μάρτιος 2017 - 09:49 μμ)

Κατάλαβα Σπύρο οκ ευχαριστω

@  spyros1 : (25 Μάρτιος 2017 - 09:35 μμ)

όταν πατηθεί

@  spyros1 : (25 Μάρτιος 2017 - 09:34 μμ)

Γιατι συμπιέζεται χωρίς δυνατώτητα επαναφορας

@  ηρακλης : (25 Μάρτιος 2017 - 09:17 μμ)

Καλησπέρα σε όλα τα παιδια και απο μένα , Μάκη όταν λες όταν το βρέχουμε δεν το πειράζουμε ? γιατί ? ρωτώ γιατί εγω πάντα το φτιάχνω , ρωτώ μηπως κάνω κανά λάθος

@  Tas : (25 Μάρτιος 2017 - 08:56 μμ)

οκ ευχαριστώ

@  makis66 : (25 Μάρτιος 2017 - 08:49 μμ)

Τάσο παίξε λίγο με την ποσότητα του βαμβακιού, απλά όταν το βρέχεις μην το πειράζεις.

@  NasoDuko : (25 Μάρτιος 2017 - 08:42 μμ)

το οτι ειναι ετοιμο δεν σημαινει οτι δεν εχει παραπανω wfi

@  spyros1 : (25 Μάρτιος 2017 - 08:41 μμ)

Γειά σου Γιάννη

@  spyros1 : (25 Μάρτιος 2017 - 08:40 μμ)

μάλον λιγο περισότερο (ίσως)θες.

@  spyros1 : (25 Μάρτιος 2017 - 08:40 μμ)

στο λιγότερο φίλε Τas έχεις αυτά τα σκασίματα

@  Tas : (25 Μάρτιος 2017 - 08:31 μμ)

είναι έτοιμο υγρό το supreme άρα έχω παραπάνω βαμβάκι

@  Giannis.B : (25 Μάρτιος 2017 - 08:29 μμ)

Καλησπερα παιδες

@  chrisg9 : (25 Μάρτιος 2017 - 08:27 μμ)

καλησπερα!!

@  spyros1 : (25 Μάρτιος 2017 - 08:26 μμ)

"γιατι εχεις πολυ wfi στην βαση σου" και αυτό παίζει

@  spyros1 : (25 Μάρτιος 2017 - 08:26 μμ)

Ίσως λίγο περισότερο βαμβάκι...

Φωτογραφία

Mία πρόταση για τους διαχειριστές.

40 απαντήσεις στο θέμα

#1 arkas1976

arkas1976
  • Μέλη
  • 1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 06 Μάιος 2016 - 08:35 πμ

Πριν από 7 μήνες αποφάσισα να ξεκινήσω το Η.Τ. και πρίν κάνω οποιαδήποτε αγορά και λόγω χαρακτήρα έκανα έρευνα. Ξεκίνησα απο τα αγγλικά φόρουμ μιάς και έχω περάσει γύρω στα 15 χρόνια στο εξωτερικό, μετά βρήκα και ελληνικά. Δεν θέλω να ονομάσω φόρουμ αλλά ένα πράγμα ήταν πάρα πολύ δύσκολο στα ελληνικά φόρουμ, το να εντοπίσω πληροφορίες λόγω του μεγέθους των ποστ που υπήρχαν και επειδή εάν εντόπιζα το πόστ που έψαχνα έπρεπε να διαβάσω καμία 50αρια σελίδες γιατί σε πολλά πόστ η απάντηση σε κάποιους νέους χρήστες ήταν : Διάβασε το πόστ απ την αρχή. Αυτό είναι δυνατό εάν το ποστ έχει λίγες σελίδες αλλά εάν έχει πολλές κάποιος νέος χρήστης πρώτα απ' όλα χάνεται ή δεν έχει τις απαραίτητες γνώσεις για να καταλάβει. 

Θα πρότεινα λοιπόν να προσπαθήσετε σαν διαχειριστες να βρείτε ένα τρόπο να μην νίωθει άβολα ενας νέος χρήστης και επίσης το να επαναλαμβάνεται μια ερώτηση να μήν θεωρείται κάτι μεμπτό. 

Καταλαβαίνω ότι πολλοί από εμάς είναι παλιοί χρήστες και προφανώς η αρχική κοινότητα θα έχει γνώστες των βασικών αλλά με τον καιρό νέοι χρήστες θα αναζητήσουν βοήθεια. Εγω προσωπικά κατάφερα να βρώ άκρη με την βοήθεια κάποιων χρηστών που χαίρομαι  που διαπιστώνω ότι είναι απ τα πρώτα μέλη εδω. Μιλάω για τον γιώργο μανιαδάκη και τους 2 μακηδες, και το shadockan. Toυς ενόχλησα πάρα πολύ με προσωπικά μηνύματα και 7 μήνες μετά δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα (έκανα 2 πακέτα την μέρα) 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή επιτυχία στην κοινότητα

Μανώλης 

• Ο/Η MyVapeClub, giorgos maniadakis, makis66 και 4 άλλοι τους αρέσει αυτό

#2 MyVapeClub

MyVapeClub
  • Διαχειριστές
  • 277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 06 Μάιος 2016 - 01:11 μμ

Καλησπέρα...σώστα όσα λες και συμφωνώ στο ότι ένα φόρουμ πρέπει να είναι όσο το δυνατόν πιο λειτουργικό και ειδικά για το νέο χρήστη.Όταν όμως ψάχνεις κάτι δε μπορείς να το βρείς αλλιώς, μόνο μέσω αναζήτησης λέξεων-κλειδιών ή διαβάζοντας όλα τα ποστ ( προσωπικά ποτέ δε το έκανα).Απο κεί και πέρα εμείς σαν ομάδα είμαστε πρόθυμοι να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον  και για να γίνει αυτό πιο εύκολο έχει προσθεθεί και το chat πάνω ψηλά για άμεση επικοινωνια.

#3 iakinthos

iakinthos
  • Μέλη
  • 3 Δημοσιεύσεις
  • LocationΠεριστερι

Δημοσιεύθηκε 07 Μάιος 2016 - 08:15 πμ

Μιας και η ουσια του ατμισματος ειναι το υγρο, αφου απο αυτο θα παρουμε την απολαυση και απλως τα μοντακια και τα οι ατμοποιητες θα αναλαβουν τη δουλεια να μας το ατμοποιησουν...θα επρεπε να προστεθει και η υποενοτητα για συνταγες στην ενοτητα με τα υγρα

#4 MyVapeClub

MyVapeClub
  • Διαχειριστές
  • 277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 07 Μάιος 2016 - 02:02 μμ

το 'πες κι εγινε :P

#5 makis66

makis66
  • Διαχειριστές
  • 1.017 Δημοσιεύσεις
  • LocationΑν. Θεσσαλονίκη

Δημοσιεύθηκε 09 Μάιος 2016 - 02:29 πμ

Δεν θέλω να ονομάσω φόρουμ αλλά ένα πράγμα ήταν πάρα πολύ δύσκολο στα ελληνικά φόρουμ, το να εντοπίσω πληροφορίες λόγω του μεγέθους των ποστ που υπήρχαν και επειδή εάν εντόπιζα το πόστ που έψαχνα έπρεπε να διαβάσω καμία 50αρια σελίδες γιατί σε πολλά πόστ η απάντηση σε κάποιους νέους χρήστες ήταν : Διάβασε το πόστ απ την αρχή. Αυτό είναι δυνατό εάν το ποστ έχει λίγες σελίδες αλλά εάν έχει πολλές κάποιος νέος χρήστης πρώτα απ' όλα χάνεται ή δεν έχει τις απαραίτητες γνώσεις για να καταλάβει. 

Θα πρότεινα λοιπόν να προσπαθήσετε σαν διαχειριστες να βρείτε ένα τρόπο να μην νίωθει άβολα ενας νέος χρήστης και επίσης το να επαναλαμβάνεται μια ερώτηση να μήν θεωρείται κάτι μεμπτό. 

Καταλαβαίνω ότι πολλοί από εμάς είναι παλιοί χρήστες και προφανώς η αρχική κοινότητα θα έχει γνώστες των βασικών αλλά με τον καιρό νέοι χρήστες θα αναζητήσουν βοήθεια. Εγω προσωπικά κατάφερα να βρώ άκρη με την βοήθεια κάποιων χρηστών που χαίρομαι  που διαπιστώνω ότι είναι απ τα πρώτα μέλη εδω. Μιλάω για τον γιώργο μανιαδάκη και τους 2 μακηδες, και το shadockan. Toυς ενόχλησα πάρα πολύ με προσωπικά μηνύματα και 7 μήνες μετά δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα (έκανα 2 πακέτα την μέρα) 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή επιτυχία στην κοινότητα

Μανώλης 

Μανώλη κατ' αρχάς να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια και πιστεύω πώς όλοι εδώ μέσα έχουμε την καλή διάθεση να βοηθήσουμε τους νέους ατμιστές να βρούνε τον δρόμο τους, είτε με τις γνώσεις μας είτε με τις εμπειρίες μας.

Να είσαι σίγουρος και εσύ και όλα τα μέλη της νέας μας παρέας ότι θα κάνουμε ότι περνάει απ' το χέρι μας για να βοηθήσουμε όπου και όσο μπορούμε.

Το ότι θα υπάρχουν πολλά ποστς σε κάποιο νήμα μετά από λίγο καιρό και θα θέλει ψάξιμο για να βρει κάποιος την απάντηση που θέλει, αυτό είναι το μόνο σίγουρο, γιατί αν οι απαντήσεις σε κάθε νήμα ήταν μόνο μία ξερή παρουσίαση του συγκεκριμένου π.χ. ατμοποιητή χωρίς σχόλια, παρατηρήσεις αλλά και γκρίνιες, παράπονα ή χιούμορ και πειράγματα, τότε θα ήταν κάτι ανιαρό και βαρετό και πιστεύω ότι το φόρουμ πρώτα απ' όλα είναι μια ευχάριστη παρέα με μέλη που θα βοηθάει ο ένας τον άλλο.

Σαν συμπέρασμα λοιπόν θα έλεγα ότι μακάρι να υπάρχουν τόσα πολλά ποσταρίσματα και τόσες πολλές σελίδες που να μην βγάζουμε άκρη, αλλά αυτό το βλέπω λίγο μακριά ακόμη.

Πέραν της πλάκας είμαι της γνώμης ότι αν προκύπτει θέμα πολλών σελίδων πολλά ανούσια ποστς θα σβήνονται προσεκτικά, για να υπάρχει πιο εύκολη πρόσβαση στα ουσιαστικά θέματα που αφορούν το νήμα και φυσικά οι ερωτήσεις - απορίες θα λύνονται επί τόπου από τους έχοντες τις κατάλληλες γνώσεις και φυσικά την καλή διάθεση.

• giorgos maniadakis του αρέσει

Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου.

#6 spyros1

spyros1
  • Μέλη
  • 763 Δημοσιεύσεις
  • LocationΠάτρα

Δημοσιεύθηκε 10 Μάιος 2016 - 12:43 πμ

Σίγουρα θα πρέπει έδω να υπάρξουν διαφορετικά νήματα για τους γνήσιους ατμο,κλώνους αυτών, κλπ.

Αυτό για να μην υπάρξουν στο μέλλον όταν θα γίνουμε πολλοι (τώρα κοντά δηλαδή ... :)) πολλά και διάφορα παρατράγουδα.

Να ευχηθώ βέβαια καλή επιτυχία  και καλή συνέχεια στην κοινότητα.

Και καλά και γευστικά ατμίσματα παιδιά.

Σπύρος

ΥΠ: Για να μην χαλάω καινούργια σελίδα "χαρτί" (πρέπει να κάνουμε οικονομία λόγο κρίσης...) συμπληρώνω και αυτό:

Μιά παρατήρηση αν μου επιτρέπεται:

πιστεύω ότι αν γίνεται πρέπει να αλλαχτεί λίγο η σειρά που βγαίνουν οι "φάτσες".(να μπουν δηλαδή οι χαμογελαστές πρώτες γιατί είναι οι πιο συχνές στη καθημερινή χρήση).

Ευχαριστώ. ;) :)

• giorgos maniadakis και makis66 αρέσει

#7 makis66

makis66
  • Διαχειριστές
  • 1.017 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 10 Μάιος 2016 - 12:52 μμ

Συμφωνώ και γω ότι θα πρέπει οι φατσούλες να μπούνε κατά σειρά μεγαλύτερης προτίμησης για ευκολία χρήσης.

Γιώργο για δες το αυτό και βάλε και κανένα καινούργιο με χαμόγελα και ευτυχία. :lol:

Και τα χαρούμενα πρώτα πρώτα όπως έγραψε και ο φίλτατος Σπύρος. ;)

Επίσης κάτι έγινε και βλέπω ότι όταν γράφω κάποια απάντηση δεν μου βγάζει επιλογή προεπισκόπησης.

Για δες το κι αυτό.

#8 spyros1

spyros1
  • Μέλη
  • 763 Δημοσιεύσεις
  • LocationΠάτρα

Δημοσιεύθηκε 10 Μάιος 2016 - 07:38 μμ

Επίσης κάτι έγινε και βλέπω ότι όταν γράφω κάποια απάντηση δεν μου βγάζει επιλογή προεπισκόπησης.

Για δες το κι αυτό.

Αυτό το έπαθα και 'γω σήμερα.

#9 MyVapeClub

MyVapeClub
  • Διαχειριστές
  • 277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 10 Μάιος 2016 - 09:01 μμ

ειναι σε συγκεκριμενο νημα αυτο η σε ολα? 

αν περιμενεις λιγο το βγαζει 

#10 trash88

trash88
  • Μέλη
  • 8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 10 Μάιος 2016 - 09:32 μμ

Προεπισκόπηση δεν εμφανιζει μονο στη Γρηγορη απαντηση δηλαδή οταν γραφεις στο πεδιο στο κατω μερος της σελιδας.

Αν πατησεις στο πανω δεξια κουμπι που λεει  Απαντήστε στο θέμα  θα μπορεις να απαντησεις εχοντας και προεπισκοπηση!

#11 drum

drum
  • Μέλη
  • 433 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 10 Μάιος 2016 - 11:59 μμ

το κουμπακι, "απαντηση στο θεμα" αν βρισκοταν κ στο τελος της σελιδας, δε θα ταν πιο βολικο?

λεω τωρα.. μη το δεσετε κιολας. : CRAZY :

#12 MyVapeClub

MyVapeClub
  • Διαχειριστές
  • 277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 11 Μάιος 2016 - 01:46 πμ

και στη γρηγορη απαντηση μου το εμφανιζει εμενα..και οταν δε μ το εμφανιζε αρχικα μετα απο 2-3 δευτερολεπτα το εβλεπα.

στο τελος της σελιαδς ειναι η γρηγορη απαντηση φιλε drum

#13 makis66

makis66
  • Διαχειριστές
  • 1.017 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 11 Μάιος 2016 - 10:45 πμ

Στο "Απαντήστε στο Θέμα" στο κάτω μέρος της σελίδας έχει δύο επιλογές.

"Δημοσίευση" και "Επιλογές Απάντησης"

Αν πατήσουμε το "Επιλογές Απάντησης" μας δίνει και την προεπισκόπηση.  

Οπότε Γιώργο ΟΚ.

Κάποια στιγμή βάλε και τα εικονίδια σε "τάξη" όπως είχαμε επισημάνει και πιο πάνω. :rolleyes:

#14 makis66

makis66
  • Διαχειριστές
  • 1.017 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 12 Μάιος 2016 - 02:01 πμ

Γιώργο να μερικά ωραία:

Επισυναπτόμενο(α) thumbnail(s)

• bye.gif
  • cheesy.gif
  • cigar.gif
  • cool.gif
  • delicious2.gif
  • dontknow.gif
  • embarrassed.gif
  • eyesplash.gif
  • fight_hammered2.gif
  • grin.gif
  • heat.gif
  • hmmm.gif
  • idiot1.gif
  • laugh1.gif
  • lotpot.gif
  • love_hearts.gif
  • respect.gif
  • rolleyes.gif
  • shocked.gif
  • thumpup.gif
  • wall.gif
  • wink.gif
  • thumpdown.gif
  • tongue_2.gif
  • tongue_smilie.gif
  • yes.gif
  • nope.gif

• higraf του αρέσει

#15 makis66

makis66
  • Διαχειριστές
  • 1.017 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 13 Μάιος 2016 - 01:59 μμ

Κύριε διαχειριστά στο πάνω μέρος της σελίδας και αριστερά από "το προφίλ σας" οι επιλογές "ειδοποιήσεις", "μηνύματα" και "γρήγορη πλοήγηση" δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου γιατί είναι μαύρες σε μαύρο φόντο.

Επίσης δεν φαίνεται η "προηγμένη αναζήτηση" κάτω από την επιλογή "αποσύνδεση"

#16 MyVapeClub

MyVapeClub
  • Διαχειριστές
  • 277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 13 Μάιος 2016 - 02:53 μμ

οταν εχεις ειδοποιηση φαινεται μια χαρα γιατι κοκκινιζει αυτο...

σε μενα παντως φαινεται.ισως φταινε και τα χρωματα της οθονης δε ξερω..

για το αλλο που λες δε γινεται να κανω κατι εκτος να αλλαξω σκιν :P

#17 savo

savo
  • Μέλη
  • 57 Δημοσιεύσεις
  • LocationMYK

Δημοσιεύθηκε 13 Μάιος 2016 - 05:27 μμ

2 ερωτησούλες. 

1 δεν μας βρίσκω στο tapatalk! Θέλει με κεφαλαία όπως ακριβώς είναι ??? 

Και που πάω στις ρυθμίσεις για να βλέπω τα πρόσφατα ποστ πάνω αντί για κάτω?

#18 giorgos maniadakis

giorgos maniadakis
  • Διαχειριστές
  • 1.192 Δημοσιεύσεις
  • LocationΙεραπετρα κρητη

Δημοσιεύθηκε 13 Μάιος 2016 - 05:48 μμ

savo για το tapatalk γράφετε έτσι ακριβως MyVapeClub.gr αλλά για να βλέπεις όλα τα θέματα πρεπει να ξεκλειδώσεις όλες τις επιλογές εμφάνισης απο πανω δεξια απο τις ρύθμισης

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• savo του αρέσει

#19 spyros1

spyros1
  • Μέλη
  • 763 Δημοσιεύσεις
  • LocationΠάτρα

Δημοσιεύθηκε 16 Μάιος 2016 - 07:22 πμ

Καλημέρα.

Ίσως θα έπρεπε με κάποιο τρόπο να ύπάρχει μια επισήμανση στα θέματα  που έχουμε συμμετάσχει για να τα ξεχωρίζουμε πιο εύκολα;
:)

#20 giorgos maniadakis

giorgos maniadakis
  • Διαχειριστές
  • 1.192 Δημοσιεύσεις
  • LocationΙεραπετρα κρητη

Δημοσιεύθηκε 16 Μάιος 2016 - 07:51 πμ

Φίλε Σπύρο καλημέρα και καλη εβδομαδα ..για να δεις όλα σου τα ποστ απλα πας στο προφίλ σου στην δεξια μεριά υπάρχει η επιλογή    Εύρεση περιεχομένου σε παει σε επόμενη σελιδα παλι στο προφίλ σου και αριστερά στο πίνακα και με τις επιλογές πατάς Μόνο δημοσιεύσεις σε παει άμεσα σε όλες τις δικές σου δημοσίευσης που εχεις κανει ..ελπίζω να εννοούσες κάτι τέτοιο ..

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απαντήστε στο θέμα

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη