Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φωτογραφία

Εκρηξη συσκευής

7 απαντήσεις στο θέμα

#1 Ανδρέας

Ανδρέας

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 31 Δεκέμβριος 2017 - 04:01 μμ

24 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 8 το πρωί,ενω κοιμόμουν,η σύζυγος μου άκουσε ένα κροτου από το σαλόνι. Δεν έδωσε σημασία έως ότου μύρισε κάτι καμένο. Το ηλεκτρονικό τσιγάρο Joyetech είχε εκραγεί καίγοντας το ξύλινο τραπεζάκι τραπεζαριας και πέφτοντας έκαψε μεγάλο μέρος του χαλιου. Σημειωτέον ακριβού χαλιου. Ευτυχώς πρόλαβε και την έσβησε τη φωτιά. Απευθυνθηκα στο Βασίλη Λυμπεροπουλο (υπεύθυνος καταστήματος) στη Τρίπολη που το αγόρασα και το έπαιζε όπως η καταγωγή του τσιγάρου... Κινέζος. Τώρα που θα νιώσει το εξώδικο και αμέσως μετά τη μήνυση, να δω αν θα μιλήσει γιατί με έβαλε σε κίνδυνο αυτός και ο προμηθευτής του, που δεν αποκαλύπτει. Έπεται συνέχεια....
  • giorgos maniadakis, Level904 και Ανδρέας αρέσει

#2 giorgos maniadakis

giorgos maniadakis

Φουγάρο

• Διαχειριστές
  • 1.852 Δημοσιεύσεις
  • LocationΙεραπετρα κρητη

Δημοσιεύθηκε 01 Ιανουάριος 2018 - 08:02 πμ

χρόνια πολλά καλή χρονιά Ανδρέα..

το γεγονός όντως ειναι λυπηρό  και ευτυχώς που το αντιληφθήκατε εγκαίρως και δεν πήραν χειρότερη τροπή τα πράγματα   :nai:

χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος τις κατασκευάστριας εταιρίας θέλω να πιστεύω ότι έπεσες σε ελαττωματικό κομματι  γιατί σε ολη μου την ατμιστική πορεία αν και εχω ακουσει και για αλλα παρόμοια  περιστατικά  ειναι η πρώτη φορα που ακούω κάτι για την  Joyetech .  :confused1: 

καλό θα ηταν ​πέρα απο το νομικό κομματι τις όλης υπόθεσης και όποια εξέλιξη υπάρξει ,   να μας έλεγες πια ακριβως συσκευή τις Joyetech έχεις γιατί όπως και εγω αλλα και άλλοι πολλοί συνατμιστές σε ολοι την Ελλάδα ειμαστε κάτοχοι σε μια η περισσότερες συσκευές τις συγκεκριμένης εταιρίας.. 

• Level904 του αρέσει

#3 Ανδρέας

Ανδρέας

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 01 Ιανουάριος 2018 - 11:59 πμ

Καλή χρονιά Γιώργο και ότι καλύτερο σου εύχομαι!
Το μοντέλο της Joyetech είναι eGo ONE TFTA. Εξεραγει τρισημιση μήνες μετά την αγορά του. Επικοινώνησα μέσω email με την Joyetech.com και είπαν θα αντικαταστήσουν το μοντέλο αλλά για αποζημίωση του χαλιου κάνανε το Κινέζο. Ευτυχώς δεν εξεραγει στα χέρια μου, πράγμα που έχει συμβεί σε άλλους ανά το κόσμο από ότι είδα στο ίντερνετ. Επίσημος αντιπρόσωπος δεν υπάρχει στην Ελλάδα,οπότε κι εγώ θα στραφω στο κατάστημα.Εγκληματικο δεν θεωρώ μόνο ότι κινδυνευσα αλλά και ότι αδιαφορούν πλήρως.
  • Level904 του αρέσει

#4 Ανδρέας

Ανδρέας

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 01 Ιανουάριος 2018 - 12:02 μμ

Μια διευκρίνιση επίσης.
Το τσιγάρο αγοράστηκε 4 Οκτωβρίου 2017 και κατά τη στιγμή της έκρηξης δεν βρισκόταν σε φόρτιση για να δικαιολογήσω κάποιο βραχυκύκλωμα ή υπερφόρτωση.
  • Level904 του αρέσει

#5 giorgos maniadakis

giorgos maniadakis

Φουγάρο

• Διαχειριστές
  • 1.852 Δημοσιεύσεις
  • LocationΙεραπετρα κρητη

Δημοσιεύθηκε 01 Ιανουάριος 2018 - 12:45 μμ

λόγο ότι δεν εχω ασχοληθεί ποτέ με τέτοιες συσκευές ατμίσματος με ενσωματωμένο ατμοποιητη   απο μια γρήγορη αναζήτηση στο ίντερνετ μου έδωσε αυτήν την εικόνα

αρχείο λήψης.jpg

δεν ξέρω αν μπορεί να συμβεί αυτο αλλα  απο εμπειρία και μόνο εικάζω ότι μπορεί να υπήρξε κάποια διαρροή υγρού  στον εσωτερικό χώρο τις μπαταρίας και έτσι να προκληθεί  βραχυκύκλωμα 

αν και  αρχικά ήθελα  να ρωτήσω αν η συσκευή βρισκόταν σε  φόρτιση  κατά την διάρκεια του συμβάν που υπάρχει μεγάλο ενδεχόμενο υπέρ θέρμανσης τις μπαταρίας με τα παραπάνω αγωνιώδης γραφόμενα κατάλαβα ότι δεν ηταν  :nai:   

θα παρακαλούσα ολους & ολες που  εχετε την ίδια συσκευή να δώσετε μεγαλύτερη προσοχή στα γραφόμενα του συνατμιστή Ανδρέα διότι μπορεί να μην ηταν τυχαίο περιστατικό και να υπάρχει κάποιο πρόβλημα μετά την πάροδο του χρόνου      :giali:

• Level904 του αρέσει

#6 Ανδρέας

Ανδρέας

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 01 Ιανουάριος 2018 - 03:44 μμ

Ακριβώς αυτό είναι το μοντέλο φίλε Γιώργο. Καλά κάνεις και υποψιαζεις και τους υπόλοιπους ατμιστες αν και εύχομαι να μην συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και φωτογραφίες του κατεστραμμένου τσιγάρου μιας και δεν γνωρίζω να χειρίζομαι καλά τη τεχνολογία.
  • Level904 και Ανδρέας αρέσει

#7 Ανδρέας

Ανδρέας

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 01 Ιανουάριος 2018 - 04:39 μμ

Αυτές είναι οι αποδείξεις για το συγκεκριμένο προϊόν που γίνεται ο λόγος.

Επισυναπτόμενο(α) thumbnail(s)

• IMG_20171223_185120.jpg
  • IMG_20171223_181425.jpg
  • IMG_20171223_181353.jpg
  • IMG_20171228_074941.jpg

• Level904 του αρέσει

#8 Level904

Level904

Νέος Μέλος

• Μέλη
  • 43 Δημοσιεύσεις
  • LocationKwstas ΑΘΗΝΑ

Δημοσιεύθηκε 01 Ιανουάριος 2018 - 11:51 μμ

Καλή Χρονιά σε ολους

Κι εγω αυτο που λεει ο Γιωργος πιστευω οτι εγινε

Υγρα απο ατμο κανανε μπανιο τις μπαταριες

Πραγματι σπανιο γεγονος

Απο την πρωτη μερα που ξεκινησα το ΗΤ το βραδυ κλεινω το mod βγαζω τον ατμο και του κλεινω τα υγρα

Μια εκθεση απο έμπειρογνώμονα της πυροσβεστικης θα σε βοηθουσε νομιζω αρκετα

Παρε τηλεφ τη γενική γραμματεία καταναλωτή να ρωτισεις τι μπορεις να κανεις

Ενημερωσε τον ΣΕΕΗΤ :fight_fryingpan:  χαχαχα τι ειπα τωρα

Το μαγαζι που το αγορασες υποστηριζετε απο μεγαλη αλυσιδα πρασινου χρωματος που ολο φρου φρου κι αρωματα ειναι

Αν ημουν μαγαζατορας αυτο το ΗΤ ουτε φωτο δεν θα ηθελα να το εχω (Πρωσωπικη μου αποψη παντα)

Για να μπορω να κοιταζω τους πελατες στα ματια

Διοτι καλη η Joyetech αλλα αυτο δεν σημαινει πως ολα τα μοντελα της ειναι καλα

Ανδρεα μην απογοητευεσαι απο το γεγονος Δεν ειναι ετσι το ΗΤ

Παρε ενα αξιοπρεπες ΗΤ Ρωτα πριν εδω οχι αυτους και μακρια απο το ΚΤ

Οσο για τα μαγαζακια ΗΤ που εχουν καταντησει περισσοτερα κι απο τα περιπτερα μην τους λιπασε κυνηγησε τους οσο μπορεις

Απαντήστε στο θέμα

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη

Καλωσήρθατε!
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση κάντε εγγραφή.